Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 5 ayda 300 ton ekmek israf olmaktan kurtarıldı‏

5 ayda 300 ton ekmek israf olmaktan kurtarıldı‏

Türkiye genelinde başlatılan ‘ekmek israfını önleme’ kampanyasına destek vermek amacıyla Haliliye Belediyesi’nin eylül ayında başlattığı kampanya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2015 Perşembe 20:19
5 ayda 300 ton ekmek israf olmaktan kurtarıldı‏

“Ekmek nimettir, yeri çöp değildir”  sloganı ile yola çıkan Haliliye Belediyesi, kampanyayı başlattığı 5 aylık sürede 300 ton ekmeği israf olmaktan kurtardı.

32 mahallede yer alan 400’e yakın bayat ekmek kutusu aracılığı ile bayat ekmekleri toplayan Haliliye Belediyesi, günde ortalama 1 ton ile 1.5 ton aralığında ekmeğin çöpe atılarak israf edilmesinin önüne geçmiş oldu.

Ülkemizde her gün ortalama 5 milyon ekmek çöpe atılıyor. Bu israfın günlük maliyeti 3.5 milyon, yıllık maliyeti ise 1 milyar 277 milyon TL’yi buluyor. İsraf edilen ekmeklerin maliyeti ile her yıl 500 okul yaptırma parası çöpe gidiyor.

İSRAFLA MÜCADELE KAMPANYASI SÜRÜYOR

Bayat ekmek kutularının kullanımının yaygınlaşması, israfla mücadele açısında çok önemli. Böylece bugüne kadar çöpe atılan ekmekler temiz ve kurtarılabilir şekilde kurtarılarak, ihtiyaca göre belediyelerce değerlendirilebiliyor. Haliliye Belediyesi kampanyasının devamlılığını sağlamak adına sadece bayat ekmek kutuları ile değil, farkındalık çalışmaları gibi farklı kampanya ayakları ile de ekmeklerin çöpe atılmasını engellemeye çalışıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com