Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi 4B Personeline Harcırah Müjdesi

4B Personeline Harcırah Müjdesi

Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 4/B’li personel aleyhine olan ve harcırah almalarını engelleyen uygulamaya son verdi.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2012 Cuma 20:07
4B Personeline Harcırah Müjdesi

Şanlıurfa Sağlık Sen Temsilciliği Kamu görevlilerinin  657 s. Kanunun 4/B maddesi uyarınca çalışanların Danıştay’ın sözleşmelerindeki ilgili hükmü iptalinden sonra yaptıkları Harcırah talepleri Ş.Urfa İdare Mahkemesinde davaya konu edilmişti.

Bu yönde Mahkeme, açılan davaları reddediyor ve dolayısı harcırah tayininden itibaren 60 gün içinde talep etmediği için usul yönünden davalar reddediliyordu.

Bu süreçte, yapılan itirazlar Bölge İdare Mahkemesince onanıyordu. Ve mağduriyetine sebep veriyordu. Şanlıurfa Sağlık Sen Sendikası hukuk bürosunca yapılan son itirazlar ve duruşmalı incelemeler sonucunda Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi itiraz etti. İtirazı kabul edildi.

Böylece,4/B’li personel aleyhine olan ve harcırah almalarını engelleyen uygulamaya son verilmiş oldu. Bundan böyle, zamanaşımı sıkıntısı olmadan, talep halinde idarelerin bu meblağı ödenecek. Aksi halde, dava yoluyla kazanılarak hakları tevdi olunacaktır.

Daha önce dava açıp kaybeden 4 B’liler ise, başvurularını yenileyebilirler.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com