Advert
Advert
Advert

470 işçinin akıbeti beli oluyor

Şanlıurfa İl Özel İdaresinin Büyükşehir Belediyesine devredilmesinin ardından 470 sendikalı işçisinin sorunu çözülüyor.

470 işçinin akıbeti beli oluyor
470 işçinin akıbeti beli oluyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde çalıştırılmak istenmeyen 470 sendikalı işçi havuza alınarak Şanlıurfa merkez ve ilçelerde başka kurumlara tayin edilmesi için yapılan çalışmalarda sona gelindi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in talebi doğrultusunda Belediyeye devredilen 470 personelin Vali İzzettin Küçük  il milli eğitim kadrosunda istihdam edilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Personelin başka illere gönderileceği dedikodusuna karşın Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, hiç kimsenin başak ile gönderilmeyeceğini belirtmişti. Güvenç, 31 Mayıs AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısında “Yasanın bize verdiği yetki ile Özel idare ve ilçelerden bize aktarılan kadroları havuz yaparak değerlendirmek. Yine yasa diyor ki, belediye personeli norm kadro fazlası olarak havuza gönderilemez. Dolayısıyla dışarıdan gelenleri yazdık. Bunların hiç biri il dışına gitmeyecek. Bu ilde tarım müdürlüğünde, dsi’de valilikte çalışacaklar. Hatta bunların içersinde belediye’de çalışması gerekenleri ise geçici görevle belediye’de kendilerinden faydalanacağız” demişti. 

www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇARESİZİM     2014-07-04 BİZİM KADERİMİZ KÖTÜ SAYIN GÜVENÇ BU İŞE BİR NOKTA KOYMANIN ZAMANI BU KADAR SURULUYU ÖZMEYE HAKKINIZ YOK SANIRIM
ÇARESİZİM     2014-07-04 sayın güvenç başkanım allah rızası için olsun bizim suruç belediyesinin bu işçilerinede bir yer verin ALLAH için olsun sayın faruk çelik hani a,b,c, parti ayrımı yapılmayacaktı biz yıllardır kanalizasyon itfaiye ve su işlerinde çalışıyoruz surucun her karışını biliyoruz Peki bizim yerimize yollayacağınız arkadaşlarımız ne derece faydalı olacaklar bırakın herkes olduğu yerde kalsın büyük şehire geçişlerimizi ALLAH rızası için olsun kabul edin SAYIN FARUK ÇELİK SİZEDE SESLENİYORUM BU KADAR EZİYETİ HAKKETMİYORUZ NASIL HAVUZ SİSTEMİNİ OLUŞTURDUNUZSA BİZİN Ş.URFA B. ŞEHİRE GEÇİŞİMİZİDE AYARLAYIN ALLAH RIZASI İÇİN OLSUN
Vatandaş     2014-06-23 Geç bunları; Havuza yazdığın personel artık senin kontrolünden çıkıyor. Devlet personel başkanlığı nereye verirse oraya giderler. Bir de utanmadan küfür edercesine geçici görevle çalıştırmaktan bahsediyor. İhtiyacın varsa hiç gönderme. Kimsenin bu personelleri ve ailelerini huzursuz etmeye hakkı yok.
mustafa     2014-06-11 urfada 4 bdp li belediyeye birçok çalışan işçiyi kurban ettiniz bunlar canlarıyla çalıştı ak partiye onlardan zülüm gördük hiç olmasa siz yapmayın
kamu daimi işçilerinin taşeron işçileri der.     2014-06-11 4000 maş alan sayın personel yerine tutacağı ve ayda 500-600 tl verecegi işçi ile işsizlik azalacak istihdam artacak ekonomi büyüyecek.yoksa şimdiye kadar bankadan sadece kendileri maaş çekiyor idi.şimdi ise istihdam sağlayacaklar.herşey TÜRKİYE için.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle