Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset 4 ve 5. madde de geçti! işte oylama sonucu

4 ve 5. madde de geçti! işte oylama sonucu

TBMM Genel Kurulunda, görüşmeleri devam eden anayasa değişikliği teklifinin dördüncü ve beşinci maddeleri de geçti. yoğun tartışmaların ve kavgaların yaşandığı genel kurulda her iki madde de rekor oyla kabul edildi. işte oylama sonuçları...

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2017 Perşembe 08:20
4 ve 5. madde de geçti! işte oylama sonucu

 

TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişikliği teklifinin, dördüncü maddesi oylamasında 343 kabul, 139 ret oyu kullanıldı. Beşinci maddeye ise 343 kabul, 7 ret oyu verildi.

"TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 5 yılda bir, aynı gün yapılmasını" içeren dördüncü maddenin Genel Kuruldaki gizli oylamasına 486 milletvekili katıldı. Oylamada 343 kabul, 139 ret oyu kullanıldı. Oylamada 2 boş, 2 geçersiz oy çıktı.

TBMM'nin görevleri ve yetkilerinin "kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak, bütçe ve kesin hesap kanun tekliflerini görüşmek ve kabul etmek, para basılmasına ve savaş ilanına karar vermek, milletlerarası andlaşmaların onaylanmasını uygun bulmak, TBMM üye tam sayısının 5'te 3 çoğunluğunun kararı ile genel ve özel af ilanına karar vermek, anayasanın diğer maddelerinde öngörülen yetkileri kullanmak ve görevleri yerine getirmek" olarak sıralandığı beşinci maddenin Genel Kuruldaki gizli oylamasına 354 milletvekili katıldı.

Oylamada 343 kabul, 7 ret oyu kullanıldı. Oylamada 3 boş, 1 geçersiz oy çıktı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com