Advert
Advert
Advert

4 Nisan Alarmı

4 Nisan Alarmı
4 Nisan Alarmı


Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK'nın olası eylemlerine karşı il merkezindeki kontrollerini 4 Nisan 2008 tarihine kadar sıklaştıracak. Şehirde muhtemel bir saldırı ve eylemi önlemek için sıkı tedbirler alan güvenlik güçleri, alınan izinle son günlerde özellikle akşam saatlerinde önemli noktalarda arama yapıyor.
Bu arada, kentin Eyyübiye ve Süleymaniye Mahallesi'nin 10 gün süresince abluka altında tutacağı öğrenildi. Eyyübiye ve Süleymaniye Mahallesi'nde 50'şer metre arayla 20'şer kişilik polis kordonu oluşturulacağı, Şanlıurfa'da bu önlemlerin terörist başının doğum günü nedeniyle nisan ayının ilk haftasına kadar süreceği bildirildi.
Doğum günü sebebiyle Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde de yoğun güvenlik önlemi alındı. Yaşanması muhtemel olaylara karşı Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü kuvvetlerine takviye olarak Şanlıurfa Emniyet Müdürlükleri'nden çok sayıda polis gönderileceği öğrenildi.
Öte yandan, geçen yıl, terörist başı Abdullan Öcalan'ın doğum günü sebebiyle Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine bağlı Ömerli köyüne gitmek isteyen grup, güvenlik güçlerini taş yağmuruna tutmuştu. Taş atan kalabalığa göz yaşartıcı bombalarla karşılık veren güvenlik güçleri, panzerlerle kalabalığı geri püskürtmüştü. Çıkan olaylarda 2 kişi hayatını kaybetmişti.

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak