Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam 4-C'lilere iş güvencesi fiilen yürürlükte

4-C'lilere iş güvencesi fiilen yürürlükte

Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapan 4-C'li personelin her yıl sonunda yaşadığı "ilişik kesme" korkusu artık yaşanmayacak.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2014 Salı 09:30
4-C'lilere iş güvencesi fiilen yürürlükte

İkinci dönem toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında ve KPDK'da ısrarla Memur Sen'in gündeme getirdiği iş güvencesine sahip olması ve her yıl sözleşme imzalanması uygulamasına son verilme talepleri fiilen ve hukuken hayata geçti.

Bu kapsamda; 1-2014 yılında imzalanan hizmet sözleşmeleri 31.12.2014 tarihine kadar geçerli olacaktır. Bir başka ifadeyle 4-C'li personelin yılsonu ilişiği kesilmeyecektir.

2-6552 sayılı kanunla yapılan değişiklikle 4-C'lilerin sürekli istihdamı talebi karşılamıştır. Bu çerçevede bu kanunla 657 sayılı kanunun 4-C maddesi kapsamında yapılan değişiklikle geçici personeli yaşlılık ve malüllük aylığı almaya hak kazanıncaya kadar istihdam edilebilecektir.

Bu doğrultuda Bakanlar Kurulu karar taslağı Başbakanlığa sunulmuştur.

3-4-C'li personel 1 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere son kez sözleşme imzalayacak ve bu sözleşme yaşlılık ve malüllük aylığına hak kazanıncaya kadar istihdamlarına esas teşkil edecektir.

4-C'li personelin ilişiklerinin kesilmesine neden olan uygulamayı sona erdirmiş ve bir anlamda fiilen iş güvencesinin hayata geçirilmesini sağlamıştır.

4-C'li personelin izin haklarına ilişkin mağduriyetlerinin giderilmesine ve kadro taleplerine yönelik  Memur Sen'in girişimleri sürüyor.(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa ağaçlandırma çalışmaları ve ağaçlandırmanın önemi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com