Advert
Advert
Advert

34 ilde bin 50 kişi gözaltına alındı

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, PKK, DHKP-C ve IŞİD’e yönelik 34 ilde düzenlenen baskınlarda bin 50 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

34 ilde bin 50 kişi gözaltına alındı
34 ilde bin 50 kişi gözaltına alındı


Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, son günlerde PKK, DHKP-C ve IŞİD’e yönelik olarak gerçekleştirilen baskınların bilançosunu açıkladı. Buna göre, 34 ilde düzenlenen baskınlarda bin 50 kişinin gözaltına alındı.

PKK, DHKP-C ve IŞİD’e yönelik yurtiçinde ve sınır ötesinde başlatılan operasyonların sürdüğünün belirtildiği açıklamada, gerçekleştirilen hava harekâtında PKK’nin kullandığı sığınak, barınak, depo, lojistik nokta ve barınma alanları ile mağaraların, modern ve klasik mühimmat ile vurulduğu belirtildi.

Yurtiçinde de polis ve jandarma tarafından PKK, DHKP-C ve IŞİD’e yönelik baskınların yapıldığı ifade edilen açıklamada, kamu düzenini tehdit eden yasadışı faaliyetlerde bulunan, silahlı eylem gerçekleştiren veya eylem hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen kişilere yönelik 34 ilde düzenlenen eşzamanlı baskınlarda şu ana kadar bin 50 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Açıklamada, gözaltına alınanlar hakkında adli sürecin devam ettiği ifade edildi.

Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik saldırılar ve terörizme karşı alınan önlemler hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4. Maddesi çerçevesinde  NATO Konseyinin toplantıya çağrıldığı da hatırlatılan açıklamada, Dışişleri Bakanlığı’nın dost ve müttefik ülkeler ile uluslararası örgütler nezdinde gerekli girişimleri sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada son olarak, yurtiçi ve yurtdışından kaynaklanan terör tehditlerine yönelik mücadelenin ayrım gözetmeksizin karalılıkla devam edeceği vurgulandı.  (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı