Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset 31 Milletvekili aday olmadı

31 Milletvekili aday olmadı

Giriş Tarihi: 28 Mart 2011 Pazartesi 00:36
31 Milletvekili aday olmadı

Meclis'te grubu bulunan üç siyasi partinin aday adaylığı başvurusu tamamlandı. "Tamam" diyerek yeniden aday olmayan milletvekili sayısı toplamda 31 oldu. 

Siyasi partiler içinde aday adaylığı başvurusunu ilk bitiren AK Parti oldu. AK Parti'ye 5 bin 599 başvuru yapıldı. Aralarında Devlet Bakanı ve İzmir Milletvekili Mehmet Aydın'ın da bulunduğu 20 milletvekili ise yeniden aday olmadı. Ak Parti'den milletvekili adaylığı için başvuru yapmayan diğer isimler şunlar oldu:

"TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Düzce Milletvekili Yaşar Yakış, Eskişehir Milletvekili Kemal Unakıtan, Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Şanlıurfa Milletvekili Eyüp Cenap Gürpınar, Bayburt Milletvekili Ülkü Güney, Bursa Milletvekili Ali Kul,AnkaraMilletvekili Faruk Koca, Ağrı Milletvekili Yaşar Eryılmaz, Amasya Milletvekili Akif Gülle, Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu,İstanbul illetvekili Özlem Türköne, Osmaniye Milletvekili İbrahim Mete Doğruer, Van Milletvekili Kerem Altun, Küyahya Milletvekili Hüsnü Ordu.

MHP'DE 6 VEKİL TAMAM DEDİ

AK Parti'den kısa bir süre sonra adaylık başvurularını tamamlayan MHP'ye yaklaşık 2 bin 500 kişi başvuru yaptı. 72 milletvekili içinde "Tamam" diyerek yeniden başvuru yapmayan aday sayısı ise sadece 6 oldu. MHP'den milletvekilliğine nokta koyan isimler şunlar:

"Ertuğrul Kumcuoğlu, Sabahattin Çakmakoğlu, Bekir Aksoy, Gürcan Dağdaş, Zeki Ertugay ve Ahmet Bukan.

CHP'DEN 5 VEKİL ADAY OLMADI

Aday adaylığı başvurularını en son sonuçlandıran CHP'ye 4 bine yakın milletvekili adayı başvuru yaptı. 101 CHP'li milletvekilinden yeniden aday olmayan sayısı ise 5 oldu. İşte o isimler:

Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, Muğla Milletvekili Gürol Ergin, Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, İstanbul Milletvekili Ali Topuz ve İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz.     AKŞAM


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com