Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 30 STK'dan İslami çözüm çalıştayına destek

30 STK'dan İslami çözüm çalıştayına destek

Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren 30 İslami STK, 7-8 Mart Diyarbakır’da yapılması planlanan ‘Kürdistan ve Kürt Meselesine İslami Çözüm Çalıştayı’na destek vereceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2015 Perşembe 15:03
30 STK'dan İslami çözüm çalıştayına destek7-8 Martta Diyarbakır’da yapılması planlanan ‘Kürdistan ve Kürt Meselesine İslami Çözüm Çalıştayı’na bir destek de Şanlıurfa’da faaliyet gösteren 30 STK’dan geldi. Barış sürecinin sadece PKK ile yürütülmesinin yanlış olduğunu belirten STK’lar, Kürt meselesinin İslami çözümü için çalışataya destek vereceklerini açıkladı.

STK’lar yaptıkları istişare toplantısının ardından ortak bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı Mustazaflar Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Halil Göven okudu.
Yüzyıla yakındır devam eden son 40 yılı kan ve gözyaşıyla devam eden Kürt meselesi çözümünün tüm ülke açısından çok önemli olduğunu belirten Göven, 7-8 Mart ‘ta yapılacak Kürdistan ve Kürdistan meselesine İslami çalıştayını önemsediklerini ve buna benzer çalışmalara destek vereceklerini söyledi.

PKK’nin tek başına Kürt halkının temsilcisi olmadığını ifade eden Göven, “Bu kadar önem ve ehemmiyet arz eden barış sürecinin sadece PKK ve siyasi uzantısı HDP ile yürütülmesinin eksik kalacağının ve nihayete erdirilse dahi bu sürecin topal kalacağını belirtmek isteriz. Çünkü Kürt halkı sadece PKK’dan müteşekkil değildir. Kürt halkını temsil eden birçok İslami STK ve siyasi parti mevcuttur.” Şeklinde konuştu.

Barış sürecinin başta bölge halkı olmak üzere tüm ülkemize huzur getirmesini temenni eden Göven, barış süreci özüne uygun ve kucaklayıcı olması için çözüm sürecinde İslami kesimlerin olması gerektiğini söyledi. (Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com