Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı sona erdi

3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı sona erdi

Bingöl'de bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen 'Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı' sona erdi.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2015 Cumartesi 21:08
3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı sona erdi

Bingöl’de Fırat Kalkınma Ajansı ve Bingöl Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen ‘Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı’ sona erdi.

15 Ekim 2015 Perşembe günü Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi’nde Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen konferansa; 13 ülkeden akademisyen ve araştırmacılar 110 bildiri ile katılırken, bölgesel kalkınma alanında uzman 17 yerli ve yabancı davetli konuşmacı da iştirak etti.

2 gün boyunca eş zamanlı olarak 4 ayrı salonda süren konferansın 16 Ekim Cuma günü gerçekleştirilen kapanış oturumuna, Düzenleme Kurulu Başkanı İbrahim Türkoğlu, Bilim Kurulu Başkanı Ramazan Solmaz, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hüsnü Kapu, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreterleri Emin Yaşar Demirci, akademisyenler, araştırmacılar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kapanış oturumunda konuşan konferans düzenleme kurulu Başkanı Bingöl Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, kayıtlı 650 katılımcının iştirak ettiği oturumlarda bildiri sunumları açısından yüzde 90 katılıma ulaşıldığını, programda 14’ü İngilizce olmak üzere 110 bildiriye yer verildiğini söyledi.

3’üncüsü gerçekleştirilen ‘Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı’nı değerlendiren Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, “3. kez düzenlediğimiz ‘Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı’ Bingöl Üniversitesi ile Fırat Kalkınma ajansı olarak,  beraber düzenledik. Daha önce Malatya ve Elazığ üniversitelerinde gerçekleştirildi.  Kongrede gördük ki,  gelenekselleşme ve kurumsallaşma anlamında önemli bir değişim olan 3. Kongremizi yaptık. Bu kongrelere önümüzde yıllarda da devam edeceğiz, 4. Kongremizi Tunceli ilimizde yapmayı düşünüyoruz. 13 ülkeden 110 bildirim metni sunuldu. Bildirimlerle ilgili olarak gerek üniversitelerimizde ve kalkınma ajansları, kalkınma idarelerinden çok farklı konularda ufuk açıcı bildiriler aldık ve bunların paylaşımları gerçekleşti. Bu bildiriler, önümüzdeki günlerde, derlenip kitap haline gelecek. Genel anlamda kongremiz, başarılı olarak geçti. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi. (Nihat Kanat-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com