Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 3 Saldırıda bağlantılı çıktı

3 Saldırıda bağlantılı çıktı

Ankara'daki gar saldırısı, Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama ve Suruç katliamının birbiriyle ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Diyarbakır eylemcisi Orhan Gönder'in, Suruç’ta 34 kişinin yaşamını yitirdiği intihar saldırısını gerçekleştiren Abdurrahman Alagöz ile sık sık Suriye’ye girip çıktığı ve burada bomba eğitimi aldığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2016 Cuma 09:29
3 Saldırıda bağlantılı çıktı


Toplam 141 kişinin yaşamını yitirdiği Diyarbakır, Suruç ve Ankara saldırılarının birbiriyle bağlantılı olduğu somut delillerle ortaya çıktı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmanın dosyasında yer alan belgelere göre üç saldırının da kilit ismi; Halil İbrahim Durgun.
Gaziantep'te hücrevine düzenlenen baskında kendisini havaya uçuran Durgun'un, üç saldırının da planlayıcısı ve kuryesi olduğu anlaşıldı.
Durgun'un 103 kişinin yaşamını yitirdiği Ankara saldırısını gerçekleştiren Yunus Emre Alagöz ve Suriyeli canlı bombayla suruç saldırganı Abdurrahman Alagöz'e kuryelik yaptığı ortaya çıktı.
19 Temmuz 2015 tarihinde Kilis üzerinden Türkiye'ye giriş yapan Alagöz'ün Durgun tarafından Gaziantep'e götürüldüğü tespit edildi.
Geceyi Gaziantep'teki hücre evinde geçiren Alagöz, ertesi gün yine Durgun tarafından motosikletle Suruç'a götürüldü. Alagöz, yürüyerek Amara Kültür Merkezi'ne geçerek eylemi gerçekleştirdi.
Durgun'un eylemle ilgili IŞİD Emirine bilgi aktardığına ilişkin kayıtlarda soruşturma dosyasında yer aldı.
Diyarbakır saldırısını gerçekleştiren Orhan Gönder'in de Suruç ve Ankara saldırganları ile sık sık çıkış yaptığı Suriye'de bomba eğitimi aldığı tespit edildi.
Durgun'un izi ancak Ankara saldırısından sonra bulunmuş ancak Gaziantep'teki hücre evi baskınında üzerindeki bombaları patlatarak hayatını kaybetmişti. (ntv)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com