Advert
Advert
Advert

3. Köprü kilometrelerce kuyruk oluştu

istanbul'da Yavuz Sultan Selim adıyla açılan 3. köprüde kilometrelerce kuyruk oluştu. peki. 3. köprüde geçiş ücreti ne kadar? ne zamana kadar ücretsiz olacak? köprü kaç metre uzunluğunda? 3. boğaz köprrüsü ne kadar yükseklikte? detaylar haberimizde...

3. Köprü kilometrelerce kuyruk oluştu
3. Köprü kilometrelerce kuyruk oluştu

hem bedeva olması hemde yeni olması nedeniyle bir çok sürücünün geçmek için kullandığı köprü adeta bir tasarım ve imar harikası.
İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e bakan kuzey tarafında inşa edilen Yavuz Sultan Selim, halk arasında  Köprüsü ya da Üçüncü Boğaz Köprüsü olarak bilinen köprü. İsmi 9. Osmanlı padişahı, ilk halifesi Yavuz Sultan Selim'e ithafen verildi.

Açılışını Recep Tayyip Ersoğan tarafından yapılan köprü 31 Ağustos'a kadar geçişleri üvretsiz olacak. 29 Mayıs 2013 tarihinde temeli atılan köprü 2 Bin 164 Metre uzunlığında denize 320 metre yükseklikte..
İstanbul Sarıyer ilçesinde yapılan köprüde geçişlerin ücretsiz olması nedeniyle yoğun bir geçiş yapılıyor. ilk gün geçişlerinde geçen vatandaşlar köprüyü hayranlıkla incelediler. Köprüden geçenler zaman zaman selfi çektikleri görüldü.

AÇILIŞINA ÇOK SAYIDA DEVLET ADAMI KATILMIŞTI

Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışına Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili katılımışlardı.

 

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Asya'dan Avrupa'ya geçişler ücretsiz olacak. Köprünün bağlantı yollarının ücreti ise kilometre başına 8 sent (24 kuruş) olarak belirlendi. Ücretler, 2 Ocak 2017'ye kadar geçerli olacak.

ESTETİK VE MİMARİ YAPISIYLA SİNEMA SANATINI CAZBEDEN BİR KÖPRÜ
Köprünün açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya filmleri buralarda çekilecek bunu göreceksiniz. demişti.
 Erdoğan konuşmasında; " Denizin üzerinden 3. defa şu anda Avrupa'dayız ve Asya'ya geçeceğiz. Bu köprü hem tekerlekli araç geçişini, hem raylı sistemi birlikte sağlıyor olması bakımından dünyada öncü bir köprü. Şu anda iftiharla gördüğümüz bu köprü inşallah birçok şeye öncü olacak. Bunu göreceksiniz.


* Dünya filmleri buralarda çekilecek bunu göreceksiniz. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Osman Gazi Köprüsü ile halkımız farklılığı hissetti mi, etti, inşallah Kanal İstanbul'un da hazırlıklarını yapıyoruz. Şimdi Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım." diyerek çanakkeleye de bir köprü yapılacağını müjdesini vermişti.
Haber: www.balikligol.com

3. köprüde geçiş ücreti ne kadar ne zamana kadar ücretsiz olacak? köprü kaç metre uzunluğunda? 3. boğaz köprrüsü ne kadar yükseklikte?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı