Advert
Advert
Advert

3 büyüklere Ülkerden kötü haber

3 büyüklere Ülkerden kötü haber
3 büyüklere Ülkerden kötü haber

2006 Yılında basketbol kulübünü kapatıp Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaşa sponsor olan Ülkerin önümüzdeki yılın Mayıs ayında sözleşmesi bitiyor. Ülkerli yöneticiler, üç büyüklerle yeniden sponsorluk anlaşması yapmayı düşünmüyor.

Ülkerli yetkililer, Zor durumda kalmasınlar diye bunu önceden kulüplere bildirdik. Aslında geçtiğimiz yıldan itibaren bu görüşmeler var. Gerçekten bu işe çok büyük bütçe ayırıyoruz. Özellikle basketbolda adeta bütün sponsorluklar bizim üstümüzde. Sponsorluklar artık çeşitlenmeli açıklamasını yaptılar.

77.5 milyon euro
Türk Hava Yollarının M.Unitedle yıllık 2.7 milyon sterlin, Barcelonayla da 2.5 yıllığına 6.7 milyon euroya anlaşma yapması, Avrupaya açılan Ülkerin de iştahını kabartıyor. Yıllık F.Bahçeye 7 milyon, G.Saraya 5, Beşiktaşa 4.5 milyon euro veren Ülker, 5 yılda 77.5 milyon euro harcıyor.

Euroleague ne olacak?
Ülkerspor Basketbol takımı kapandıktan sonra Fenerbahçe ile birleşmiş, Euroleaguete oynama hakkı da Fenerbahçeye geçmişti. Şimdi sponsorluk anlaşmasının bitmesi halinde bu hakkın kullanımı da yeniden gündeme gelecek. Ancak Fenerbahçe ile spor salonu yatırımı da bulunan Ülkerin bu hakkı Sarı-Lacivertli kulübe kullandırmaya devam edeceği de konuşuluyor.

Futbolda yola devam
Potada sponsorluk anlaşmalarını bitirmeye hazırlanan Ülker, futbolda ise böyle bir tasarrufa gitmeyi düşünmüyor. Ülkerli yetkililer, futbol konusundaki sponsorluktan çok memnun olduklarını her fırsatta dile getiriyorlar. Ayrıca futbolda yapılan sponsorluk anlaşmalarının da uzun vadeli olması, böyle bir ihtimali ortadan kaldırıyor. Futbol Federasyonu ile yapılan anlaşmalar da sürecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır