Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "28 Şubat mağdurları için adım atılmalı"

"28 Şubat mağdurları için adım atılmalı"

​Yeni kurulacak hükümetin öncelikle yapması gerekenin 28 Şubat sürecinde haksızlıklara uğrayan İslami kesimin mağduriyetini gidermek olduğunu söyleyen İTTİHAD-UL ULEMA üyesi Molla M. Emin Baytar, yeni çözüm sürecinde de tüm halkın muhatap alınması gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 11:44

İTTİHAD-UL ULEMA üyesi Molla M. Emin Baytar, seçimlerin ardından yeni kurulacak hükümetin öncelikli olarak ele alması gereken konuların başında 28 Şubat mağdurlarının geldiğini söyledi. Yeni çözüm sürecinde tüm halkın muhatap alınması gerektiğini söyleyen Baytar, eğitim ve yargıdaki çarpıklıkların giderilmesinin de elzem olduğunu kaydetti.

13 yıllık AK Parti iktidarında, Müslüman halkın birçok talebinin ve beklentisinin karşılanmadığını ifade eden Baytar, son seçimlerde yeniden tek parti iktidarının çıkmasının halkın umutlarını bir kez daha arttırdığını söyledi. Baytar, “Özellikle 28 Şubat mağduru olan Müslüman halkın yaşadığı mağduriyetler tamamen ortadan kaldırılmadı. Örneğin, başörtü sorunu ortadan kaldırılıp anayasal güvence altına alınması gerekiyordu.” dedi.

“Eğitim ve yargıdaki çarpıklıklar giderilmeli”

Halkın, eğitim ve yargı konusundaki sorunların giderilmesi için de bazı adımların atılması yönünde bir beklentisinin olduğunu belirten Baytar, şöyle devam etti: “ Şu anda eğitim sisteminde çok büyük çarpıklıklar var. Bunların acilen giderilmesi gerekiyor. Yine yargıdaki çarpıklıkların giderilmesi ve yargıda hukuksuzlukların, keyfi muamelelerin ortadan kaldırılması gerekiyor. Özellikle hâkim ve savcıların ideolojik davranarak, adalet mekanizmasını hiçe sayarak insanları cezalandırmasının önüne geçilmesi gerekiyor.”

Toplumda büyük bir ahlaki yozlaşmanın meydana geldiğine dikkat çeken Baytar, hükümetin bu konuda önlemler alması gerektiğini kaydetti.

“Çözüm sürecinde halkın tümü muhatap alınmalı”

Baytar, “Hükümet, altın nesil yetiştirme projesini ortaya koyacağını açıkladı. Fakat bu proje sadece sözde kaldı, projenin içi doldurulamadı. Bunun altı doldurulmadığı için geçen 13 yılık iktidar süresince gençlik, bir önceki döneme göre beter bir şekle geldi. Altın nesil kazanalım diye bazı hesaplar yapıldı ama baktık ki elimizde kalan nesil tabiri caizse tenekeden ibaret bir hal aldı.” şeklinde konuştu.

Çözüm süreci konusuna da değinen Baytar, yapılan yanlışlardan dolayı çözüm için getirilen önerilenin bir sorun haline geldiğini bundan ders alınarak yeni süreçte halkın tümünün muhatap alınması gerektiğini söyledi.

Halkın AK Parti’ye bir şans daha tanıdığını söyleyen Baytar, yeni dönemde halkın maslahatını önceleyen bir politika ortaya konulması gerektiğini söyledi. (Osman Gülebak- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com