Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi 26. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Şanlıurfa’da FOTOĞRAFLI

26. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Şanlıurfa’da FOTOĞRAFLI

26. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa Hilton Otelde düzenlenen programda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Etyemez;

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2012 Cuma 16:30
26. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Şanlıurfa’da FOTOĞRAFLI
“Çalışanlarımızın örgütlenme ve toplu pazarlık haklarını düzenleyen Sendikalar Kanunu ile Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanunlarını Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve AB normlarını dikkate alarak yeniden düzenliyoruz" dedi.

26. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa'da düzenlenen, "Tarımda İş Sağlığı ve Güvenliği" temalı toplantı başladı.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…


Etyemez; “Çalışanlarımızın örgütlenme ve toplu pazarlık haklarını düzenleyen Sendikalar Kanunu ile Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanunlarını ILO ve AB normlarını dikkate alarak yeniden düzenliyoruz" diyen Etyemez, kamu çalışanlarına tanınan toplu sözleşme hakkının kullanımını düzenleyen yasanın 11 Nisan 2012 tarihinde yürürlüğe girdiğini hatırlattı.  İstatistik Kurumu'nun 2011 verilerine göre 15 yaş ve üstü istihdamın 24,3 milyon kişiye, tarım alanındaki istihdamın ise yüzde 25 ile yaklaşık 6 milyon kişiye ulaştığını söyledi.

ILO Türkiye Ofisi Direktörü Ümit Deniz Efendioğlu ise iş güvenliğinin önemine işaret ettiği konuşmasında; “Türkiye için çok önemli bir toplantı gerçekleştiriliyor” dedi.

Konuşmaların ardından 11-15 Eylül tarihlerinde düzenlenen 19. Dünya İş Sağlığı Güvenliği Kongresi'ne destek olanlara plaket verildi.

Programa Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İbrahim Halil Mutlu, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, Türk-İş Eğitim Sekreteri Ramazan Ağır, TİSK Genel Sekreteri Ferhat İlter, CHP Manisa Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, CHP İl Başkanı Halil Nimetoğlu, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Şanlıurfa Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Akaydın ile bazı daire müdürleri ve davetliler katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com