Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya 25 yıllık gazeteci arkadaşından en anlamlı hediyeyi aldı

25 yıllık gazeteci arkadaşından en anlamlı hediyeyi aldı

Gazeteci Ivana Jankovic, 25 yıllık diğer bir gazeteci arkadaşının böbreğiyle Türkiye'de sağlına kavuştu.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2014 Pazartesi 18:37
25 yıllık gazeteci arkadaşından en anlamlı hediyeyi aldı

Sırp gazeteci Ivana Jankovic, 25 yıllık arkadaşının böbreğiyle Türkiye’de sağlığına kavuştu. Özel bir hastanede 3 boyutlu laparoskopik yöntemle böbrek nakli gerçekleştirildi.

Organ Nakli Bölüm Başkanı Profesör Doktor Bülent Oktay ameliyatın başarılı geçtiğini belirterek, "3 boyutlu laparoskopik ameliyat ile donör Marijana 3 ay yerine 3 günde iyileşti. Ivana da bir ay gibi kısa sürede iş hayatına dönebilecek" dedi.

Sırp Gazeteci Ivana Jankovic, 25 yıllık arkadaşının böbreğiyle sağlına kavuştu. Ülkesinde sayısız siyasi habere imza atan gazeteci Jankovic, 4 yıl önce diyaliz tedavisine başlamak zorunda kaldı. Ancak böbrekleri iflasın eşiğindeydi, gün geçtikçe durumu ağırlaştı. Onu yaşama bağlayacak destek, kendisi gibi gazeteci arkadaşı Marijana Milosavljevic'den ve Sırbistan halkından geldi.

Bursa’da özel bir hastanede 3 boyutlu laparoskopik ameliyat olan Ivana Jankovic’in  Böbrek naklini, Üroloji ve Organ Nakli Bölüm Başkanı Profesör Doktor Bülent Oktay ve ekibi gerçekleştirdi. Oktay ameliyatın son derece başarılı geçtiğini belirterek "3 boyutlu laparoskopik ameliyat ile donör Marijana 3 ay yerine 3 günde iyileşti. Ivana da bir ay gibi kısa sürede iş hayatına dönebilecek" şeklinde konuştu.

Kısa bir süre içinde haberciliğe dönmeye hazırlanan 48 yaşındaki gazeteci donör Marijana da bu süreçte eşinden çok büyük destek gördüğünü belirterek "Çocuğumuz yok. Eşim de Ivana'ya çok büyük saygı duyuyor ve bana bu süreçte hep destek oldu. Böbreğimle 25 yıllık arkadaşıma hayat vermek anlatılamaz bir duygu. Ivana için en güzel günleri istiyorum. Bursa'yı da çok sevdim, çok güzel bir şehir ve en kısa zamanda yeniden gelmek istiyorum" diyerek duygularını paylaştı. (Zeki Aras –İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com