Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 21 hastanenin SGK ile bağı kesildi

21 hastanenin SGK ile bağı kesildi

"Paralel yapı" soruşturması kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla 21 hastane SGK kapsamından çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2016 Cumartesi 15:52
21 hastanenin SGK ile bağı kesildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla 10 ildeki 21 hastane SGK kapsamından çıkarıldı. Bu hastaneler arasında Şanlıurfa’da hizmet veren ve dönemin Başbakanı R. Tayyip Erdoğan tarafından 3 Eylül 2008 tarihinde açılışı yapılan OSM Ortadoğu Hastanesi de bulunuyor.

Alınan bilgilere göre, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) bağlı olarak faaliyet yürüten bu hastanelerin, devletten aldıkları parayı “paralel yapıya” himmet olarak aktardıkları iddia edildi.

Aralarında Şanlıurfa’da hizmet veren OSM Ortadoğu Hastanesi de bulunan 10 ildeki 21 hastanenin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu'nun talimatıyla SGK ile bağı kesildi.

SGK ile bağı kesilen o hastaneler:

Ankara'da Turgut Özal Üniversitesi Hastaneleri, Bursa'da Bahar, Rentıp, Rentıp Diyaliz Merkezi, Özel Erzurum Şifa Hastanesi, Gaziantep Nizip Özel Medinas Hastanesi, İstanbul Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Konya Mevlana Üniversitesi Vakıf Hastanesi, Şanlıurfa OSM Ortadoğu Hastanesi, Van Özel İstanbul Hastanesi, Özel Eskişehir Sakarya Hastanesi.

İzmir'de; Şifa Üniversitesi Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi ile birlikte Şifa Üniversitesi Hastanesi'nin Basmane, Gaziemir, Göztepe Şubeleri ile bağlar kesildi. İzmir'deki diğer FETÖ hastaneleri ise şöyle: Şifa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, Şifa Üniversitesi Hastanesi'nin Karşıyaka, Menderes, Balçova Polikliniği, Şifa Üniversitesi Hastanesi Kaya Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Şifa Üniversitesi Buca Eğitim ve Sağlık Kampüsü. (Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com