Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 2016 yılı Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Cevabını bakan avcı verdi!

2016 yılı Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Cevabını bakan avcı verdi!

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kurban Bayramı tatili kaç gün olağı konusundaki soruya verdiği cevapta, dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinin iç turizmde hareketlenmeye neden olduğunu belirterek, "Kurban Bayramı, Pazartesi başlıyor, dört gün sürüyor. Cuma günü de birleştirildiği zaman tatil yine dokuz güne çıkıyor.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2016 Salı 10:47
2016 yılı Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Cevabını bakan avcı verdi!

Bu yıl İstanbul’un ev sahipliğini yaptığı 40. Dünya Miras Komitesi Toplantısına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kurban Bayramı tatilinin muhtemelen 9 gün olacağını söyledi.

 

Bu yıl İstanbul’un ev sahipliğini yaptığı 40. Dünya Miras Komitesi Toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı.

Toplantının açılış törenine, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Öcal Oğuz ve bazı ülkelerin bakanları da katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Dünya Miras Komitesi ve gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Avcı, yaptığı açıklamada, “Açılışını yaptığımız UNESCO toplantısından önce TÜRKSOY toplantısını yaptık. TÜRKSOY ne? Türksoy Türk dili konuşanların ortak çatı kuruluşu. Biz bu TÜRKSOY'u kurarken UNESCO bünyesinde bulunan Türkçe konuşan ülkelere dedik ki, gelin beraber ortak bir platform kuralım, bunu Nordik ülkeler, Latin Amerika ülkeleri ve Arap ülkeleri yaptı. Birlikte hareket edelim, birlikten kuvvet doğar diye bu TÜRKSOY'u oluşturduk. Bugün sadece Türkçe konuşan ülkeler değil, Balkan ülkelerini de içine alacak şekilde genişleteceğiz. Bosna-Hersek ve Moldova gözlemci olarak TÜRKSOY'a katıldı" dedi.

Avcı Kurban Bayramı tatili kaç gün olağı konusundaki soruya verdiği cevapta, dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinin iç turizmde hareketlenmeye neden olduğunu belirterek, "Kurban Bayramı, Pazartesi başlıyor, dört gün sürüyor. Cuma günü de birleştirildiği zaman tatil yine dokuz güne çıkıyor. Kurban Bayramı tatili muhtemelen 9 gün olacak" diye konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com