Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim 2016 YDS güz sınav sonuçları açıklandı mı? TIKLA ÖĞREN...

2016 YDS güz sınav sonuçları açıklandı mı? TIKLA ÖĞREN...

4 Eylül Pazar günü ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2016 YDS sonbahar dönemi sınavı sonuçları merakla bekleniyor. yüzbinlerce adayın merakla beklediği YDS 2016 son bahar sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2016 sınav sonuçları ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları, YDS soru kitapçığı YDS cevap anahtarı haberimizde...

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2016 Cumartesi 08:42
2016 YDS güz sınav sonuçları açıklandı mı? TIKLA ÖĞREN...

4 Eylül Pazar günü ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2016 YDS sonbahar dönemi sınavı sonuçları merakla bekleniyor. yüzbinlerce adayın merakla beklediği YDS 2016 son bahar sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2016 sınav sonuçları  ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları, YDS soru kitapçığı YDS cevap anahtarı haberimizde...

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından düzenlenen Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı'na (YDS) giren binlerce aday, 2016 YDS sınavının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Peki YDS ne zaman açıklanır? 2016 YDS sınav sonuçları hakkında merak edilenleri sizler için hazırladığımız haberimizin detaylarından bulabilirsiniz...

2016 YDS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2016 YDS sonbahar dönemi sınavı, 4 Eylül Pazar günü 9.30'da yapıldı. Bu sınavın sonuçları, 22 Eylül 2016 tarihinde ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet sitesinden duyurulacak.

2016 YDS sonuçlarını açıklandığında burada olacak!..

YDS sonbahar dönemi sınavı 09.30'da başladı ve 180 dakika sürdü. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden gerçekleştirilen sınavda adaylara 80 soru yöneltildi.

YDS SORU KİTAPÇIĞI VE

CEVAP ANAHTARI YAYIMLANDI 

 

YDS HANGİ ALANLARDA YAPILIR?

YDS; ÜDS ve KPDS’nin bileşkesi olacak ve üç temel bilimden de (fen, sağlık, sosyal) sorular içerecektir. Ancak ÜDS’den farklı olarak, YDS’de bilim dalı ayrımı olmayacak; hangi alanda eğitim almış olursa olsun, bütün adaylar aynı sınava tabi tutulacaktır.

* Kimi üniversiteler (enstitüler) yüksek lisans ya da doktora adayları için getirilen YDS’deki  asgari puan barajını yükseltebilmektedirler. Bu nedenle, adayların, öğrenim görmeyi düşündükleri enstitüye doğrudan başvurarak, yüksek lisans ya da doktora için şart koşulmuş YDS  asgari puanları öğrenmeleri yararlarına olacaktır.

* Bazı üniversiteler yüksek lisans veya doktora başvurusu yapan adaylara, kendi dil sınavlarını uygulayabilmektedir. Ancak, bu tür bir sınavı başaran bir aday, yeterlik ya da tez aşamasına geldiğinde, YDS sınavıma  girmek ve bağlı olduğu enstitü tarafından belirlenmiş olan asgari puanı almak zorundadır.

Not: YDS barajını, eğitim aldığı enstitü tarafından belirlenen süreler içerisinde başaramayan bir adayın yüksek lisans ya da doktora hakkı yanmakta ve programla ilişiği kesilebilmektedir.
(habertürk)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com