Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi '2016 için bölgeye 25 Milyon TL yatırım öngörülmektedir'

'2016 için bölgeye 25 Milyon TL yatırım öngörülmektedir'

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2016 yılı mali destek programlarını ilan etti.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2016 Pazartesi 12:16
'2016 için bölgeye 25 Milyon TL yatırım öngörülmektedir'

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2016 Yılı “Yaşam kalitesi ve sanayi altyapıları” ve “İmalat sanayinin geliştirilmesi” mali destek programlarını başlattığını bildirdi.

Fırat Kalkınma Ajansı, TRB1 Bölgesinde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projeleri destekleyerek hayata geçirmek amacıyla 08 Ocak 2016 tarihi itibariyle 2016 Yılı “Yaşam Kalitesi ve Sanayi Altyapıları” ve “İmalat sanayinin geliştirilmesi” mali destek programlarını başlattığını belirtti.

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA)  tarafından yapılan açıklamada, “Programlar kapsamında bölgeye aktarılması planlanan kaynak miktarı 14 milyon TL olup, desteklenecek projelerle yaklaşık 25 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Yaşam kalitesi ve sanayi altyapıları mali destek programı başvuru kabulü 22.01.2016 – 11.03.2016 tarihleri arası, İmalat sanayinin geliştirilmesi mali destek programına başvurular ise 22.01.2016- 04.03.2016 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek.” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Programlar hakkında ayrıntılı bilgiye ve rehberlere www.fka.gov.tr adresinden ulaşılabilir. Mali destek programlarına ilişkin bilgilendirme toplantıları düzenlenecek olup, toplantı programı daha sonra ilan edilecektir.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Teknokentlere Geçişlerde Akademik Başarı Söyleşisi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com