Advert
Advert
Advert

2016-2017 Eğitim yılında okul sütü uygulaması devam edecek mi?

TMO’nun ürün alımları ve okul sütü uygulaması ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, okul sütü uygulamasının 2016 - 2017 eğitim öğretim yılında devam edip etmeyeceği konusuna açıklık getirdi

2016-2017 Eğitim yılında okul sütü uygulaması devam edecek mi?
2016-2017 Eğitim yılında okul sütü uygulaması devam edecek mi?

 TMO’nun ürün alımları ve okul sütü uygulaması ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, okul sütü uygulamasının bu yıl da devam edeceğini söyledi.

“Okul sütü uygulaması bu yıl da devam edecek”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) ürün alımları ve okul sütü uygulaması ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Bugüne kadar üreticilerden satın alınan 2,6 milyon ton buğday, 960 bin ton mısır karşılığında üreticilere 2,7 milyar TL ödeme yapıldığını ifade eden Çelik, “Ödeme süreçlerinde herhangi bir aksama yaşanmazken, bedeller ortalama 15 gün içinde üreticilerimizin hesaplarına aktarıldı. TMO, mısır ve çeltik alımlarına devam etmektedir. Piyasalarda her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için TMO, paydaşlarına, 26 Eylül’den itibaren stoktaki ürünlerin satışlarına başlayacaktır. Satış fiyatları TMO internet sitesinden ayrıca duyurulacaktır. Mamul madde ihracatı yapan sanayicilerimize de aynı şekilde TMO işyerlerinden ürün satışı yapılacaktır. Piyasaları yakından takip etmeyi sürdüreceğiz ve gelişmeler çerçevesinde ilave adımlar atmaktan geri durmayacağız.” diye konuştu.

“Okul sütü uygulaması devam edecek”

Hükümetin 2012 yılından beri uyguladığı okul sütü programına bu eğitim-öğretim döneminde de devam edileceğini belirten Çelik şöyle devam etti: “Okul Sütü Programı kapsamında özel okullar dâhil yaklaşık 34 bin bağımsız anaokulu, anasınıfı ve ilkokulda okuyan 6 milyon öğrencimize, haftada 3 gün süreyle 200 ml sade, yağlı UHT içme sütü dağıtılacaktır. Okul Sütü dağıtımı 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlangıç tarihi olan 06.02.2017 tarihinde başlayacak ve dönem boyunca devam edecektir. Okul Sütü Programı ile öğrencilerimize süt içme alışkanlığını kazandırmayı amaçlıyoruz. Okul Sütü temini 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre ‘Açık İhale’ usulüyle yapılacaktır. İhale kapsamında temin edilecek sütler Bakanlığımız tarafından onay verilmiş işletmelerden sağlanacaktır.” (Osman Gülebak-İLKHA)

Okul sütü uygulaması okul sütü okul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu