Advert
Advert
Advert

2012 Turim Sezonuna İki Yeni Yayın

Şanlıurfa’nın sahip olduğu kültür ve turizm potansiyeli hakkında bilgiler veren 2 yayınla 2012 turizm sezonuna giriyor.

2012 Turim Sezonuna İki Yeni Yayın
2012 Turim Sezonuna İki Yeni Yayın

“Kültür ve İnançlar Diyarı Urfa” adıyla hazırladığımız yayınlar prestij ve el kitapçığı şeklinde iki ayrı baskı olarak hazırlandı.
Her iki yayında da turistler için gerekli olabilecek şehir merkezi ve kırsalı gezi krokisi ulaşım, konaklama, yeme-içme, tur güzergâhları ve ihtiyaç duyulabilecek iletişim bilgileri hakkında bilgilere yer verildi.
Şanlıurfa’yı en az 3 gün gezebilirsiniz denilerek, 1.Gün “Şanlıurfa’nın Kalbinde Gezi”, 2.Gün “Şanlıurfa’nın Kalbinden Güneşin Doğuşuna Gezi”, 3. Gün “Şanlıurfa’nın Kalbinden Güneşin Batışına Gezi” sloganları ile 3 günlük Şanlıurfa gezisi, bir rehberin bakış açısı ve önerisi ile yazıldı.
3 gün haricinde gezilebilecek veya gezilemediği takdirde haklarında bilgi edinebilecekleri yerler ile ilgili bilgiler verildi. İlk etapta ansiklopedik boyutta albüm baskısı yapılan 3000 adet prestij yayın, iç kapağına yerleştirilen Türkçe, İngilizce, Arapça, Farsça, Almanca ve Fransızca Interaktif şekilde yeni hazırlanan “Urfa Tanıtım Filmi DVD’si” ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği Korosu Sanatçılarından Urfa Ahengi Gurubu’nun özgün Urfa ağzı ve Urfa türkü, hoyrat ve gazelleri ile seslendirdiği “Urfa Müzik Seçkisi 2 VCD’si” adlı yeni bir çalışma ile sunulmaktadır.
6 dilli izlenme imkânı veren DVD, alanında Urfa’da bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Perstij yayın daha çok üst düzey bürokrat ve diplomatlara, turizm sektöründe faaliyet yapan tur operatörlerine, turizm işletmeleri yöneticilerine, turizm sektöründeki meslek ve sivil toplum kuruluşları yöneticilerine, basın ve medya kuruluşlarına verilecek. Prestij yayının cep kitapçığı veya el rehberi şeklinde hazırlanan şekli  ise ilk etapta 10.000 adet baskısı yapılarak, Türkçe “Urfa Tanıtım Filmi Mini DVD’si” ve “Urfa Müzik Seçkisi 2 Mini DVD’si” özel olarak hazırlatılarak, kitapçığın iç kapağına yerleştirildi.
Hazırlanan her iki yayın da tanıtım amaçlı ücretsiz dağıtılacaktır. Altı dilde hazırlanan “Urfa Tanıtım Filmi DVD’si”nin senaryo metnini Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürü araştırmacı-yazar Selami YILDIZ yazdı.
Yeni tanıtım filminde 2011-2012 Urfa görüntülerine yer verildi. Prestij yayının ve cep kitapçığı veya el rehberi şeklinde hazırlanan 2 yayının metin kısmını Selami YILDIZ hazırladı. Yayınlarda İbrahim Halil Karaca, Mehmet Sait Rızvanoğlu, Burhan Akar, Yasin Küçük, Ahmet Soran, Bayram Soykan, Mehmet Emre Eren, Mahmut Ormancıoğlu, Celal Uludağ, Hasan Karabulut, Abdi Demirtaş’ın objektiflerinden Urfa fotoğraflarına yere verildi.  
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı