Advert
Advert
Advert

2011de sayım var ama ev hapsi yok!

2011de sayım var ama ev hapsi yok!
2011de sayım var ama ev hapsi yok!

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, 2011 yılında genel nüfus ve konut sayımı yapılacağını belirterek, Sayımı, insanları evlere hapsederek değil tamamen modern tekniklerle yapacağız dedi.

Yılmaz, Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) Şanlıurfada gerçekleştirilen, Avrupa Birliğine Uyum Sürecinde 2009 Yılı Çalışmaları ile 2010 Yılı Planlarının Değerlendirilmesi toplantısına katıldıktan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

YENİ BİR TEKNİK; EV HAPSİ YOK!

TÜİKin 2011 yılında yapılması planlanan genel nüfus ve konut sayımıyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğüne değinen Yılmaz, bu kez farklı bir teknik kullanılacağını belirterek, şunları kaydetti.

2011 yılında genel nüfus ve konut sayımı yapılacak. Sayımı, insanları evlere hapsederek değil tamamen modern tekniklerle yapacağız. Öncelikle Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre belirlenmiş hanelere mektup göndermek suretiyle bilgi istenecek. Alınamayan sonuçlar varsa orada kurumumuz devreye girip, eksikleri tamamlayacak. Ayrıca 3-4 aya yayılacak ve 400-500 bin insanı kapsayacak daha ayrıntılı bir anket çalışması da yapılacak. Böylece örnekleme metoduyla nüfusumuzun profili de ortaya çıkarılacak. Tamamen yeni ve çağdaş yöntemlerle yapılacak bu çalışma bugün modern dünya ülkelerinin standardında olacak. Zaten istatistik konusu, Avrupa Birliğine uyum anlamında gerçekleştirilen 35 fasıldan birini oluşturuyor.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet     2016-07-11 iyide hocam yani ömrünüze bereket ..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!