Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya 2011 Lorenzo Natali Ödülü Sürecini Başlayor

2011 Lorenzo Natali Ödülü Sürecini Başlayor

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2011 Çarşamba 16:28
2011 Lorenzo Natali Ödülü Sürecini Başlayor

Avrupa Komisyonu, Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla, 2011 Lorenzo Natali Ödülü sürecini başlattı. Yıllık Ödül, tüm dünyada insan hakları, demokrasi ve kalkınma konularında yazılı basın, radyo ve televizyon gazeteciliğinde mükemmeliyet için verilmektedir ve tüm dünyadaki gazetecilere açıktır.

 

1992 yılında Avrupa Komisyonu tarafından konulan Ödül, Avrupa Birliği’nin gelişimine ve yardım programlarına kendini adamış eski bir Avrupa Komisyonu üyesi olan Lorenzo Natali’ye ithaf edilmiştir.

 

Yazılı/online medya kategorisinin kazananları, 5000 Euro (Birincilik Ödülü), 2500 Euro (İkincilik Ödülü) ve 1500 Euro (Üçüncülük Ödülü) alacaklardır. Televizyon ve radyo kategorilerinde kazananların her birine 5000 Euro verilecektir. Büyük Ödül’ün sahibi ise 5000 Euro daha alacaktır. Kazananlar, Aralık 2011’de düzenlenecek olan ödül töreninde açıklanacaktır.

 

Yarışmaya katılabilmek için gazetecilerin çalışmalarının 1 Temmuz 2010 – 31 Ağustos 2011 tarihleri arasında basılmış ya da televizyonda yayınlanmış olması gerekmektedir. Başvurular için son tarih 31 Ağustos 2011’dir.

 

Başvuran gazetecilerin çalışmaları, her çalışmanın insan hakları, demokrasi veya kalkınma konularına ilgisinin yanısıra orijinalliği, kalitesi, yapılan araştırmanın derinliği ve olası politik etkilerini dikkate alacak bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecektir. Başvurular elektronik ortamda www.lorenzonataliprize.eu   adresine yapılmalıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com