Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 20. Zırhlı Tugay Komutanı İsmail Güzeller de gidiyor...

20. Zırhlı Tugay Komutanı İsmail Güzeller de gidiyor...

Şanlıurfa'da bulunan 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan'ın 15 temmuz girişimi sonrası darbe girişiminden dolayı gözaltına alınıp tutuklanmasından sonra göreve getirilen albay İsmail Güzeller, YAŞ kararıyla Tuğgenerallığa yükselmesinden sonra bir başka göreve atandıkğı için Şanlıurfa'ya veda ediyor

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2016 Salı 12:20
20. Zırhlı Tugay Komutanı İsmail Güzeller de gidiyor...

Yüksek Askeri Şura kararıyla başka bir göreve ataması gerçekleştirilen 20’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güzeller’ için vedai ziyareti düzenlendi.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna başkanlığında yapılan veda ziyaretine katılan Başkan Fevzi Demirkol, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndaki üst düzey rütbeliler ile de görüştü. Askeri kalkışma girişimi sonrasında Tugay Komutanlığı’na atanan ve açıklanan son Yüksek Askeri Şura kararıyla başka bir göreve tayin edilen Tuğgeneral İsmail Güzeller ile de görüşen Başkan Demirkol, ziyaretin sonunda da açıklama yaptı.

Asker kılıklı teröristlerin gerçekleştirmek istediği kalkışmayı, peygamber ocağı ordunun ana unsurlarının engellediğini vurgulayan Başkan Demirkol, şunları kaydetti:
“15 Temmuz darbe girişimi silahlı kuvvetlerine bir grup asker kılıklı terörist karışmıştır. Peygamber ocağı askerimizin, ordumuzun ana unsurları demokrasimize, milli iradeye, vatanımıza, milletimize ve devletimize sahip çıkmıştır. O bakımdan bu hassasiyeti gösteren, değerlerine sahip çıkan tüm güvenlik güçlerimize, tüm silahlı kuvvetler mensuplarına teşekkür ediyoruz. Bugün burada bulunmamızın sebebi Tugay Komutanımızın görev değişikliği sebebiyle Şanlıurfa’ya vedasıdır. Ordu millet bütünleşmesi, devlet millet bütünleşmesi için çok faydalı hizmetler yapmışlardır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yeni görevinde başarılar diliyoruz.”

Öte yandan ziyarette Vali Güngör Azim Tuna, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya’da yer aldı.

YORUMLAR
  • yorum2017-01-18 23:13:30Yusuf çim

    Kıbrıs da askerliğimin bitmesine 5-6 ay kala lojistik grup komutanlığında göreve başlamıştı. Benim gözlerim uzağı iyi görmez bide üstüne nizamiyeden sivil araçla ve sivil kıyafetle gelince tanıyamadım 15 saniye sonra sesinden tanıdım. Bacaklarını kırarım falan demişti ama bana göre askerken gördüğüm savaşa gidilebilecek nadir komutanlardandı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com