Advert
Advert
Advert

2. Yarı Maraton 25 Kasım'da

Şanlıurfa'da bu yıl 2.si düzenlenecek olan Yarı Maraton koşumusu 25 Kasım Pazar günü 11 Nisan Stadyumundan başlayacak

2. Yarı Maraton 25 Kasım'da
2. Yarı Maraton 25 Kasım'da

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız , Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve Atletizm İl Temsilcisi Av. Salih Yıldız Bu yıl 2. gerçekleştirilecek olan Şanlıurfa Yarı Maraton ve 10 Km bay-bayan koşusu hakkında basın açıklamasında bir araya geldiler. 25 Kasım Pazar yapılacak olan ve Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Şanlıurfa Valiliği, Karaköprü Belediyesi, El Ruha Otel ve Urfa Atletizm kulübünün iş birliği ile düzenlenen dev organisazyon'a şu ana kadar Dünya'nın çeşitli yerlerinden ve Türkiye'den 478 sporcu başvuru işlemini tamamladı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız Türkiye'nin en önemli yarışlarından bir olma yolundan ilerlediklerini belirterek, '' bu yıl 2.si düzenlenecek olan Yarı Maraton koşumuza 18 yaşından 70 yaşına kadar herkes katılabilir. 25 Kasım Pazar günü 11 Nisan Stadyumundan başlayacak olan yarışma'ya Dünya'nın ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden 500'ün üzerinden sporcu katılması planlanıyor. Ayrıca bu yarışma Şanlıurfa'nın tanıtımına, ekonomisine, hem de spor noktasındaki vizyonuna çok ciddi katkı sağlamaktadır. Böylesi güzel bir yarışmaya düzenlemekten dolayı çok mutluyuz. Bize destek veren Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'e Karakköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, El Ruha Otel ve Urfa Atletizm kulübüne teşekkürlerimi sunarım''şeklinde konuştu.

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi böylesi güzel bir turnaya sponsor olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, '' Şanlıurfamız için büyük önem taşıyan ve bu yıl 2.si düzenlenecek olan Yarı Maraton ve 10 Km bay-bayan koşusu'na destek vermekten dolayı büyük bir sevinç içerisindeyim. Bu turnuva Şanlıurfamızı her yönden önemli bir konuma getireceğine inanıyorum. İnanıyorum ki Şanlıurfamız bu tür müsabakalarla spor kenti haline gelip, adını tüm Dünya'ya duyuracaktır. Ayrıca Karaköprü Belediyesi olarak spor her alanına destek vermeye hazırız''diye konuştu.

Atletizm İl Temsilcisi Av. Salih Yıldız Bu yıl 2. düzenlenecek olan Şanlıurfa Yarı Maraton koşusuna Tüm Şanlıurfalı vatandaşlarımız davetli olduğunu ve yarışmanın Şanlıurfa için hayırlı olmasını temenni ettiklerini ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı