Advert
Advert
Advert

Nöbetçi Eczane Çilesi!

Son günlerde Şanlıurfa'da binlerce insanın sağlık sorunu yaşadığı Şanlıurfa'da geceleri ve hafta sonları nöbetçi eczanenin az olması sıkıntıya neden oldu. Vatandaş bir ilaç almak için dakikalarca sırada beklemek zorunda kalıyor.

Nöbetçi Eczane Çilesi!
Nöbetçi Eczane Çilesi!

2 Milyona yakın nüfusu ve 500 bin Suriyeliyi barındıran Şanlıurfa'da nobetçi eczane sıkıntısı yaşanıyor.

Merkez nufüsü 1 milyonun üzerinde olan Şanlıurfa'da hafta sonları ve akşam saatlerinde sadece 6 eczane nöbetçi olması sıkıntıya neden oluyor. Normal zamanda zaten sıkıntı olan nöbetçi eczanelerde ilaç alma işi, son zamanlarda ortalıkta dolaşan grip salgını nedeniyle adeta çileye dönüştü.
Sadece Şanlıurfa'da değil aynı sıkıntı ilçelerde de yaşanıyor. 250 bin nufüslü Siverek'te sadece bir eczanenin nöbetçi olması vatandaşlar acısında çileye dönüşüyor. 

VATANDAŞ İLAÇ ALAMIYOR!

Gece bir hastası olan Mehmet kahraman ilaç alamadığından yakınıyor. Kahraman; Hastamı hastaneye götürdüm. Hastaneden çıktım ilacımı almaya gittim. Eczaneye gittim uzun bir kuyruk vardı. yaklaşık yarım saat belmememe rağmen sıra gelmeyince ilacımı almaktan vazgeçtim. Eve geri döndüm. Hastanede serum takıldığı için hastamızı biraz iyi oldu. ilaç almayı da sabaha bıraktım. ya hastaneden serum takılmasaydı ne olacaktı. yetkililer bir an önce buna bir çare bulsunlar. Urfa'da yüzlerce eczane var. Nöbetçi eczane sayısı neden artırılmıyor" diye dert yandı.

SIKINTI MEDULA SİSTEMİNDEN KAYNAKLANIYOR

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Şanlıurfa Eczacılar Odası nöbetçi eczane sıkıntısı olmadığını, sıkıntının medula sisteminden kaynaklandığını açıkladı. Eczacıları odası açıklmasında; "Nöbetçi eczanelerde medyada gösterilen hasta kuyrukları, nöbetçi eczane eksikliğinden değil medula sisteminden kaynaklanıyor." dedi.

Şanlıurfa ve tüm ilçelerde günlük olarak 16 nöbetçi eczane bulunuyor.

www.baliklligol.com /ÖZEL HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler