Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa 1.Urfa-Kerkük Kültür ve Sanat Günleri başlıyor

1.Urfa-Kerkük Kültür ve Sanat Günleri başlıyor

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2011 Salı 13:29
1.Urfa-Kerkük Kültür ve Sanat Günleri  başlıyor

Ocak 2011’de Kerkük’te kurulan Urfa-Kerkük Dayanışma Platformu 8-12 Temmuz 2011 tarihleri arasında “1. Urfa-Kerkük Kültür ve Sanat Günleri” Urfa’da gerçekleşiyor.

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediye Başkanlığı, Kanal Urfa, Şanlıurfa Yazarlar Birliği, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği desteğiyle ve Büyükfırat Ailesi’nin evsahipliği yaptığı Urfa-Kerkük Kültür-Sanat Günleri Türkmeneli Vakfı Kültür Merkezi Başkanlığı ile ortaklaşa organize edilecek.

Kültür ve Sanat günlerine Kerkük, Erbil, Tazehurmatu, Dakuk, Telafer  ve Tuzhurmatu’da bulunan sivil toplum kuruluşlarından sanatçı, şair, gazeteci, televizyoncu, din adamı, kadınlar ve gençler birliği temsilcileri katılması bekleniyor.

Irak’ta Türkçe yayın yapan Kerkük Gazetesinin de desteği ile düzenlenecek programa Şanlıurfalıların büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Konuyla ilgi bilgi veren Mehmet ve Hüseyin Büyükfırat; “Dört gün sürecek etkinliklerle ilgili olarak Çarşamba günü Büyükfırat restorantında (Kızılay) basın toplantısı düzenleyeceğiz” dedi.

 

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com