Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 18 yaşından küçüklere bilet satanlara para cezası geldi

18 yaşından küçüklere bilet satanlara para cezası geldi

Batman Valiliği çıkardığı yönergeyle izinsiz bir şekilde 18 yaş altı küçüklere bilet satanlara 189 TL para cezası keseceklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2014 Pazar 16:37
18 yaşından küçüklere bilet satanlara para cezası geldi

 Batman Valiliği tarafından çıkarılan “Çocuklara Yolcu Bileti Satışı Hakkında Yönerge” gereği, şehirlerarası otobüs terminallerinde, havalimanlarında, bunların acentelerinde ve bilet satış yerlerinde 18 yaş altı küçüklere aile veya herhangi bir yakınının izni olmadan bilet satanlara 189 TL para cezası kesileceğini açıkladı.

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “18 yaşından küçükler seyahatleri için yanlarında velisi, vasisi veya kanuni temsilcisi bulunmadan yalnız başına bilet talep etmeleri halinde iletişim araçları ile velisi, vasisi, kanuni temsilcisi ile irtibata geçilerek, çocuğun seyahatinden bilgilerinin olup olmadığı teyit edileceği, 18 yaşından küçüklerin yalnız başına bilet talep etmelerinden velisi, vasisi veya kanuni temsilcisinin bilgisinin olmadığı tespit edilmesi halinde, derhal kolluk görevlilerine bilgi verilmesi gerekir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, “18 yaşından küçük öğrencilere bilet satılması durumunda, firma yetkilisi tarafından satılan biletin uygun bir yerine “Öğrenci” olduğu işaret, yazı ya da kaşe ile belirtileceği, ancak şahısların 18 yaşından küçük olan çocuk öğrenci olması halinde, il dışında öğrenci olduğunu belgelendirebiliyor ise 1. madde esasları dâhilinde bilet satışı yapılacağı,  grup halinde gitmek istiyorlar ise okul idaresinin veya ailesinin bilgileri ve muvafakatleri var ise bilet satışı yapılacağı, bunların dışında genel hükümlerin uygulanacağı, bu hususlara uymayan kişilere kolluk görevlilerince 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca 189 (yüz seksen dokuz) Türk Lirası idari para cezası uygulanır.” denildi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com