Reklamı Geç
Advert
Advert

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Yiğit 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümü dolayısı ile anma mesajı yayınladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü
Yiğit, yazılı olarak yayınladığı mesajında; "Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen, inanç, azim ve kararlılıkla vatanımızı düşman işgaline karşı korumak için tarihimizin altın sayfalarına yazdığı bir destanın adıdır.
Bundan 97 yıl evvel, Sevr emellerini gerçekleştirmek isteyen ve sahip oldukları büyük askeri ve teknolojik güçle Çanakkale önlerine gelen emperyalist güçler,içinde bulunduğumuz tüm olumsuz şartlara rağmen, milletimizin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır.

Vatanın dört bir yanından gelerek, Türküyle,Arabıyla, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle savaşan ve bu uğurda can veren ecdadımız milli birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Milletimizin sahip olduğu bu üstün kardeşlik ve iman gücünü daha Çanakkale'de gören aynı emperyalist güçler şimdi bu yüksek seciyeyi hedef almaktadır. Bu yüzden kardeşliğimizi bozmaya, ahlaki ve manevi değerlerimizi tahrip etmeye yönelik çalışma ve gayretin içindedir.

Tankıyla, topuyla, döneminin en yüksek teknolojisiyle donatılmış silahlarıyla Çanakkale’yi geçemeyenler, bugün IMF ile, misyonerlerle, Avrupa Birliği kriterleri adı altında dayatılan düzenlemelerle Sevr emellerini ulaşmaya çalışmaktadır.

Gençliğimizin ahlaki ve manevi değerlerini tahrip etmek için her türlü hile ve desiseye başvurmaktadır. Maalesef Hakkı değil Gücü üstün gören işbirlikçi anlayışların yaklaşımları bu emperyalist güçleri daha da cesaretlendirmektedir.

Ancak Milletimiz Çanakkale'de dinine, imanına, vatanına sahip çıkmıştır. Özgür ve bağımsız bir ülke konusundaki kararlılığını 250 bin şehitle ortaya koymuştur.
Bundan sonra da aynı dirayet ve kararlılığı gösterecektir. Hiçbir oyun, hiçbir güç bu kararlılığı ortadan kaldıramayacaktır.

Unutulmamalıdır ki, Çanakkale destanı Milli Görüş ruhuyla yazılmıştır. Çünkü Milli Görüş işbirlikçiliğin değil bağımsızlığın adıdır. Avrupa Birliği kriterlerinin   değil, milli ve manevi değerlerin ifadesini bulduğu ruhun adıdır. Teslimiyet ve boyun eğme değil, direniş ve mücadelenin adıdır.

Milletimiz Çanakkale'de sahip olduğu şuurla bu oyunlara bundan sonra da dur demesini bilecektir. Çünkü bu topraklar bize ecdadımızdan kalmış bir miras değil, canları pahasına teslim ettikleri kutsal bir emanettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çanakkale'de can veren 250 bin şehidimiz olmak üzere, bu vatanı bize emanet eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.
Bütün milletimizin Çanakkale Zaferi'ni kutluyorum." dedi.


Halil YİĞİT

SAADET PARTİSİ ŞANLIURFA İL BAŞKANI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı