Advert
Advert
Advert

Urfa'da siyaset akademisi başlıyor-Siyaset Akademisi nedir?

Ak parti 17. Dönem Siyaset Akademisi tüm illerde olduğu gibi Şanlıurfa'da da Genel Başkan Yardımcısı Hayati YAZICI'nın katılımıyla bugün başlıyor.

Urfa'da siyaset akademisi başlıyor-Siyaset Akademisi nedir?
Urfa'da siyaset akademisi başlıyor-Siyaset Akademisi nedir?

Bu sabah saatlerinde Şanlıurfa'ya gelen  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Hayati YAZICI'yı hava alanında il teşkilatı tarafından karşılandı. ilk olarak Şanlıurfa valiliğini ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek olan Yazıcı Eyyübiye Belediyesi tarafından 15 Temmuz Milli İrade ve Şehitler Anıtının açılışı yapmak üzere saat 14:00’de TOKİ Batıkent Mahallesi Polis Lojmanları önünde açılışa katılacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Hayati YAZICI bugün saat GAP TEAM'da 17:00'de başlayacak olan AK Parti siyaset akademisi programının  ilk dersini verecek

SİYASET AKADEMİSİ NEDİR?

SIKÇA SORULAN SORULAR

1 – Başvuru için Gerekli belgeler nelerdir?

Kayıt esnasında teslim edilmesi gereken evraklar;

Özgeçmiş Formu
Kayıt Formu
2 Adet Vesikalık Fotoğraf
Bankadan alınan bağış makbuzu

2- Siyaset Akademisi bağışlarını nereden öğrenebiliriz?

· Bağış hakkında bilgi almak için AK Parti İl Başkanlıkları ile irtibata geçiniz.

3- Bağışların hangi Bankaya yatırılması gerekiyor?

· Bulunduğunuz ilde ki Vakıfbank şubelerine Ak parti bağış hesabına gerekli bağış yatırılacaktır.

 

17. DÖNEM SİYASET AKADEMİSİ BÜYÜK GÜÇ TÜRKİYE EĞİTİM PROGRAMIMIZ SÜRESİNCE ASGARİ STANDARTLARIMIZ

 AK Parti 17. Dönem Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı süresince salonda, ders anlatımına uygun bilgisayar, laptop, ses sistemi ile slayt ve sunum yapılabilecek her türlü araç gereç bulundurulmalıdır. Ayrıca mikrofon sistemi, salonda sesin eşit dağılabileceği şekilde kurulmalıdır.

 AK Parti 17. Dönem Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı süresince salonda 2 görevli bulundurulmalıdır, görevlilerden bir kişi teknik konularla diğer görevli genel kapsamlı konularla ilgilenmelidir.

 Eğitim programı süresince, konuşmacı arkasında ki platformda AR-GE Başkanlığı tarafından hazırlanan Sayın Başbakanımız temalı Siyaset Akademisi görseli tarafınızca bastırılarak salonun belirtilen kısmına yerleştirilmelidir.

 Eğitim programı süresince sizlere gönderilen Roll-Up (Ayaklı stant) görseli, kürsünün kenarlarına birer adet olmak üzere ve salon giriş kapısına bulunmak üzere toplamda 3 adet sizin tarafınızca yaptırılarak salonun belirtilen kısmına yerleştirilmelidir.

 Dersin yapıldığı günler içerisinde her bir dersin son bölümünde konuşmacı çıkmadan önce imza alınması yöntemi ile katılımcılardan yoklama alınmalıdır. Ayrıca salonda ki katılımcı sayısı ile alınan imza listesi karşılaştırılarak incelenmesi sonucu net rakamlar günlük raporlanarak arşivlenmelidir.

 Eğitim süresi boyunca, Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından hazırlanan anket formu her hafta son derste konuşmacı çıktıktan sonra, ayrı ayrı değerlendirme yapabilecek şekilde katılımcılara uygulanacaktır. Bu kapsamda sonuçların doğru olarak alınması amacı ile anket formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması zorunludur.

 Ders kapsamına göre eğitmenler tarafından katılımcılara not dağıtılabilir, kitap önerisinde bulunulabilir. Ayrıca katılımcılar eğitim süresi boyunca ders araç gereçlerini kendileri temin edecek ve gerekli notları tutacaklardır.

 AK Parti 17. Dönem Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı süresince uzaktan eğitim dersleri haftada 2 saat olacaktır. Uzaktan Eğitim dersleri Karar Verme Teknikleri ve Etkili Zaman Yönetimi olarak belirlenmiştir. İlk 4 hafta Karar Verme Teknikleri dersi, ikinci 4 hafta ise Etkili Zaman yönetimi dersi www.siyasetakademisi.org sitesi üzerinden kullanıcı adı ve şifresi girilerek takip edilecektir. 8 haftalık Uzaktan Eğitim süresi boyunca haftalık düzenli olarak ders takibi yapılması gerekmektedir.

 AK Parti 17. Dönem Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı 64 saat kürsü dersi ve 16 saat uzaktan eğitim dersi olmak üzere toplamda 80 saattir. Bu süre boyunca katılımcılara tanınan devamsızlık hakkı % 20 yani 16 ders saatidir.

 AK Parti 17. Dönem Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı 8 haftalık eğitim sonunda sınav yapılarak tamamlanacaktır.

 Devamsızlık hakkını aşanlara herhangi bir belge verilmeyecektir.

 Devam edip, sınavda başarısız olanlara sadece katılım belgesi verilecektir.

 Devam edip, sınavda başarılı olanlara hem katılım, hem de başarı belgesi verilecektir.

 Her ilde ilk 3 dereceye girenlere Genel Merkezde düzenlenen programla Sayın Genel Başkanımız tarafından belgeleri verilecektir.

siyaset akademisi şanlıurfa urfa haber news
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu