Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa 17 Üniversite Öğrencisi Sınfta tek başına

17 Üniversite Öğrencisi Sınfta tek başına

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2010 Salı 12:31
17 Üniversite Öğrencisi Sınfta tek başına

Türkiyenin çeşitli üniversitelerindeki 17 öğrenci, sınıfta tek başına kaldı. Bir tek kişinin tercih ettiği okulların başında fizik bölümü yer aldı. Bu 17 öğrencinin, 4 yıl boyunca tek başına okuyacağı açıklandı.

Safure CANTÜRKün haberi

Daha fazla eğitim verilmesi amacıyla oluşturulan İkinci Öğretim (İÖ) sistemi pek tercih edilmez oldu. Üniversitelerde iki katı harç ödenen İÖ programlarının yanı sıra yabancı dil programlarında da dikkat çeken boşluklar oluştu. Özellikle fizik, kimya, biyoloji gibi bölümler öğrenci bulmakta zorlanırken toplam 17 öğrenci, sınıfta tek başına kaldı. Bu 17 öğrencinin, 4 yıl boyunca tek başına okuyacağı açıklandı.

FRANSIZCA DA GÖZDEN DÜŞTÜ

Öte yandan fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinden mezun olanlar pedagojik formasyon aracılığıyla, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamalarına başvurabiliyor. Ancak, MEB önceliği eğitim fakültesi mezunlarına verdiği için bu mezunların atanma şansları azalıyor. Gençler, Fransızca programlarına da ilgi göstermiyor.

Takvim

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com