Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi 1300 Otel'in battığı doğru mu? Mahir Ünal açıkladı

1300 Otel'in battığı doğru mu? Mahir Ünal açıkladı

Küresel krizler ve bölgede yaşanan olaylar yanısıra Rusya ile girilen kriz sonrası kapanacağı söylenen 1300 otel ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2016 Çarşamba 07:59
1300 Otel'in battığı doğru mu? Mahir Ünal açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Hürriyet'ten Ahmet Hakan'a önemli açıklamalarda bulundu. Ünal 1300 otel batıyor iddialarını da yanıtladı.

İşte o röportajdan bir kısım:

'1300 OTEL BATIYOR MU?'

Turizmde kriz var mı? Son durum nedir?

MAHİR ÜNAL: Dünya küresel terör sorunuyla karşı karşıya... Rusya’nın turizmi bir yaptırım aracı olarak kullanması da söz konusu... Bu iki sorun sıkıntı oluşturdu. Antalya bir türbülansa girdi. Biz bunu çözmek için sektör temsilcileriyle bir araya geldik. Onların bizden talep ettiklerinin tamamını dört ay içinde gerçekleştirdik.

Bu krizden ne tür dersler çıkarılmalı?

MAHİR ÜNAL: Antalya çok iyi bir ürün... Ama Antalya’nın başka pazarlara açılması gerekir. Bunun için çaba sarf ediyoruz. Yeni bir tanıtım stratejisi oluşturuyoruz. Bu krizden pazarın çeşitlenmesi yönünde bir fırsat çıkacak. O yüzden umutsuz değilim. Önümüzdeki sezon biraz sıkıntılı geçebilir ama biz bu sıkıntıların atlatılması için “Turizm Destek Paketi” açıkladık. Bu paket, sektöre önemli ölçüde soluk aldırdı.

İflaslar olduğu, otellerin satılığa çıkarıldığı söyleniyor.

MAHİR ÜNAL: “1300 otel batıyor” türü haberlerin hiçbir şekilde aslı astarı yok. Banka kredileri konusunda bankaların gereken esnekliği sağlamaları yönünde adımlar atıldı. Kriz yönetimi çerçevesinde bu süreci yönetiyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com