Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset 13 Yeni aracı Güvenç teslim aldı

13 Yeni aracı Güvenç teslim aldı

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine hibe edilen 13 aracın anahtar teslim törenini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2015 Cumartesi 16:50
13 Yeni aracı Güvenç teslim aldı

Haliliye Belediyesi hizmet binası yanında bulunan Büyükşehir Belediyesine ait makine ikmal tesisinde gerçekleştirilen anahtar teslim töreninde konuşma yapan Başkan Güvenç, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Suriyeli misafirlerin Barındığı illere hibe edilen araçlardan aslan payını Şanlıurfa'nın aldığını ifade etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine 6.5 Milyon Liralık 13 araç desteğinde bulunulduğunu söyleyen Güvenç, "Yapılan yardımlardan dolayı Belediyeler Birliğine ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür etti.

Güvenç, gelen araçları hiç bir ayrım yapmadan ilçe belediyelerimize bölüştürdüklerini belirterek, "Suriye'de yaşanan olumsuz olaylardan sonra Türkiye'ye gelen 2 Milyon Suriyeli Misafirden 500 Bin Suriyeli Şanlıurfa'da yaşamaktadır. Bu duruma Hükümetimiz ve Türkiye Belediyeler Birliği duyarsız kalmadı, Suriyeli Misafirlerimize hizmet edip ek bir yükün altına giren Belediyelerimize yardım kararı alınarak geçen günlerde Kilis, Gaziantep, Hatay ve Şanlıurfa'ya 15 Milyon Lira maddi yardımda bulundu. Maddi desteği valiliklerimiz aracılığıyla yardım dağılımına göre Belediyelerimize dağıtacaklar. Sayın Başbakanımıza minnetlerimi sunuyorum. Türkiye Belediyeler Birliği de duyarsız kalmayarak araç yardımı kararı aldı ve hemen hemen bütün Belediyelerimiz bu yardımdan faydalandı. gönderilen araçlarımız Şehrimize gelerek bu gün burada teslim aldık. Türkiye Belediyeler Birliği'ne ve Başkanı Kadir Topbaş'a teşekkür ediyorum.

Şanlıurfa'nın aslan payını aldığını dile getiren Güvenç, "Araç desteğinde bulunulan diğer iller içerisinde aslan payını en çok yükün altına olan Şanlıurfa'ya verildi. Bu gün burada gelen araçlarımızı ilgili dairelerimize teslim edeceğiz. 1 adet Mobil Mutfak TIR'ı, 1 Adet Çöp kamyonu ve 4 adet Vidanjörü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine. gelen 8 farklı aracı ise İlçe belediyelerimize hiç bir ayrım gözetmeden ihtiyaçları çerçevesinde hediye ettik.

Ayrıca Şanlıurfa'ya ilerleyen günlerde bir adet sağlık TIR'ının  Belediyeler Birliği Tarafından gönderileceğinin müjdesini veren Güvenç, "  Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Diyarbakır ve Şanlıurfa'ya 1'er adet Mobil Sağlık TIR'ının alınması talimatı verildi. İnşallah önümüzdeki günlerde bize gelmiş olacaktır" seklinde konuştu.

konuşmasının ardından mobil mutfak TIR'ını kullanan Başkan Güvenç'e törende AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cuma Ağaç, ŞUSKİ Genel Müdürü Ferit Dağdeviren ve daire amirleri eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com