Advert
Advert
Advert

120 STK'dan Başkan Çiftçi'ye destek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi'ye yapılan saldırının ardından Şanlıurfalılar ve STK temsilcilerinin destek ve geçmiş olsun ziyaretleri devam ediyor.

120 STK'dan Başkan Çiftçi'ye destek
120 STK'dan Başkan Çiftçi'ye destek

120 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi'ye destek için bir araya gelip ziyaret ettikleri Başkan Çiftçi ile birlikte;  birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

 

Bu saldırı ile birlikte kadim kent Şanlıurfa'nın her anlamda yara aldığının belirtildiği toplantıda kentin barış, huzur ve kardeşlik kenti olduğunun altı çizildi.

 

Geçtiğimiz günlerde bir dizi çalışmaları incelemek üzere gittiği Siverek İlçesinden dönüşü esnasında  Başkan Nihat Çiftçi'ye yapılan silahlı saldırıyı kınamak üzere STK temsilcisi Büyükşehir Belediye Toplantı Salonunda ortak bildiriyle yapılan haince saldırıya karşı Şanlıurfa'nın tek yürek olarak Başkan Nihat Çiftçi'ye destek için bir araya geldiler.

 

Başkan Nihat Çiftçi'ye geçmiş olsun ziyaretinde bulunmak üzere gerçekleştirilen birlik ve beraberlik toplantısında, Şanlıurfa'nın inanç, huzur ve kardeşlik kenti olduğu vurgulandı.

 STK Temsilcileri ile birlikte açıklama yapan Başkan Çiftçi, tüm Şanlıurfa ile  tek yürek olarak kenetlendiklerini söyledi.

 

Başkan Çiftçi, Şanlıurfa'da  barışın ve kardeşlik hukukunun egemen olduğunu altını çizerek, kadim kentin birlik beraberliğini hiçbir gücün bozamayacağı kaydetti.

 

Şanlıurfa'nın ay yıldızlı bayrağa ve milletine yürekten bağlı olduğunu vurgulayan Başkan Nihat Çiftçi, Kadim kent Şanlıurfa hiç bir zaman şiddet ortamını benimsemediğini ve kendi bünyesinde hiç bir zaman şiddeti barındırmayacağını aktardı.

 

Başkan Nihat Çiftçi, sözlerine şöyle devam etti.

 

"ŞANLIURFALILAR OLARAK HEPİMİZ BÜYÜK BİR GÜCÜZ"

 

"Bütün Dünya insanlarının gezip de görmek istediği bu inanç merkezinde yaşıyoruz. Şanlıurfa'nın sahibi yine Şanlıurfalılar ve Türkiye Cumhuriyetidir. Balıklıgöl'ün ve dünyada bir çok peygamberin olduğu kadim ve tek şehirdir Şanlıurfa. Şanlıurfa Dünyanın ortak mirasıdır. Hep birlikte elbirliği içerisinde şiddet ve terör ortamından bu şehri kurtarmamız gerekiyor ve Allahın izniyle kurtarabilecek irade bizde vardır. 120 STK temsilcisinin bir araya gelerek terörü kınaması, kendi şehirlerine , seçilmişlere ve sivil iradeye sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Hizmet için buradayız,  insanlarımızın gelişmesini, çocuklarımızın ve gençlerimizin dünyayı okumasını istiyoruz. Birey olarak hepimiz bir hiçiz ama Şanlıurfalılar  olarak hepimiz çok büyük bir gücüz. Birliktelik sağlandığı için buraya gelen 120 STK temsilcisine ve gelen bütün muhtar kardeşlerime teşekkür ediyorum, şehrimize sahip çıkalım 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye kodlarına dönüyor! Milli İlaç için geri sayım...
Türkiye kodlarına dönüyor! Milli İlaç için geri sayım...
Urfa'ya hasta ziyaretine gelen kişiyi kan davalıları öldürdü öldürüldü
Urfa'ya hasta ziyaretine gelen kişiyi kan davalıları öldürdü öldürüldü