Advert
Advert
Advert

Urfa ASPİM çocuk işçiliğine böyle dikkat çekti!

ASP İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hakları Çocuk Komitesi üyeleri, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü kapsamında kentin değişik yerlerinde vatandaşlara hurma dağıtarak, Dünya Çocuk İşçiliğine dikkat çekmek istedi.

Urfa ASPİM çocuk işçiliğine böyle dikkat çekti!
Urfa ASPİM çocuk işçiliğine böyle dikkat çekti!


Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesi üyeleri tarafından, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü dolayısıyla kentin değişik caddelerinde “12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü” olduğu hatırlattırılarak trafikteki sürücülere ve durakta bekleyen vatandaşlara hurma dağıttı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, toplumsal duyarlılık oluşturmayı, kişi ve kurumlara sorumluluklarını hatırlatmayı, çocukların eğitim hayatının dışında sağlıksız ve istismara açık bir ortamda çalıştırılmasını önlemeyi amaçladıklarını söyledi.
Demirkol, Geçmiş yıllarda 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü hafta içine denk gelmesinden dolayı il müdürlüğümüz tarafından farklı etkinliklerle kutlanırdı. Bu yıl ramazan ayına ve hafta sonuna denk gelmesi ile Çocuk Hakları Çocuk Komitesi üyeleri tarafından çocuk işçiliğine dikkat çekmek amacıyla kentin değişik yerlerinde vatandaşlara dinende çocukların çalıştırılamayacağı hadislerin yer aldığı poşetler içinde hurma dağıtıldı.
Birleşmiş Milletler tarafından dünyada gittikçe artan çocuk işçiliğine karşı farkındalık yaratmak ve çocuk işçiliğine engel olmak amacıyla her yıl 12 Haziran tarihinin Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Gününün ilan edildiğini belirten Müdür Demirkol, “Bu sebeple ASP İl Müdürlüğü olarak çocuk işçiliği konusuna dikkat çekerek insan hakları ihlaline karşı mücadele etmeye, en önemlisi de bu konuda yerelde farkındalık yaratmaya ve gereken ciddi önlemleri almaya davet ediyoruz” dedi.

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..