Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim 12. BİLMÖK Kongresi Şanlıurfa'da başladı

12. BİLMÖK Kongresi Şanlıurfa'da başladı

Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin düzenlediği 12. Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Kongresi Şanlıurfa’da gerçekleşiyor. Osmanbey Yerleşkesinde start alan kongre 3 gün sürecek. Pazar günü sona erecek.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2016 Cuma 21:12
12. BİLMÖK Kongresi Şanlıurfa'da başladı

12. BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİ KONGRESİ


Bilgisayar Mühendisliğinin katkılarıyla büyük bir organizasyona ev sahipliği yapan Harran Üniversitesinde başlayan ve üç gün sürecek kongrenin açılış törenine, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa Vali Vekili Ahmet Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanına temsilen Meclis Üyesi Sait Kaya, TÜBİTAK Yazılım Teknolojisi Eenstitüsü Müdürü Cemil Sağıroğlu, GAP Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

HER ZAMAN ARKANIZDAYIZ
Açılış konuşması yapan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Öğrencilere bu organizasyonu gerçekleştirmeleri için gereken imkânları sunduklarını belirti.
 Açılış konuşmasında Rektör Taşaltın şunları söyledi; “Öğrencilerim bana gelip bu kongreyi Üniversitemizde yapmak istediklerini söylediler, Rektör olarak her türlü imkânı seferber edeceğimizi söyledim, kendilerine böyle bir kongreye vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Dünyaya entegre olma noktasında Türkiye’de bilgisayar alanında iyi bir yere gelmemiz lazım, teknolojimizle kendimizi kabul ettirmemiz gerekiyor. Günümüzde istediğimiz bilgiye, her yerden hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz, bu bilgisayar teknolojisinin bize sunmuş olduğu bir nimettir. Üç gün boyunca sizlere elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. Her zaman sizleri destekleyeceğiz, tekrardan hepiniz hoş geldiniz” dedi.

ÜNİVERSİTEMİZ BİR BİLİM YUVASIDIR
Kongre hakkında konuşan Vali Vekili Ahmet Yıldız; “ Harran Üniversitesinin en büyük özelliği Üniversitenin bir bilim yuvası haline gelmesidir. Üniversite eğitimi alan öğrencilerimiz sadece okulu bitireyim de bir memur olayım dememelidir, nasıl daha fazla üretebilirim, nasıl daha iyisini yapabilirimin peşinde olmak gerekiyor. Böyle bir güzel organizasyonu gerçekleştirmeye çalışan öğrencilerimizi kutluyorum.  Başta Rektörümüze, tüm öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesinde başlayan kongre, Nevali otel konferans salonunda yapılan sunumlarla Pazar gününe kadar devam edecek.


Kongrede  Büyükşehir Belediye Başkanına temsilen Meclis Üyesi Sait Kaya, TÜBİTAK Yazılım Teknolojisi Eenstitüsü Müdürü Cemil Sağıroğlu, GAP Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil’de birer selamlama konuşması yaptılar.

Bugün sabah saat başlayan Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Kongresi (BİLMÖK) 3 gün devam edecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com