Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 11 polis ihraç edildi

11 polis ihraç edildi

İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, aralarında 3 emniyet müdürünün de bulunduğu11 polisi, "usulsüz dinleme ve kişisel verileri arşivleme" iddiasıyla meslekten ihraç etti.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 17:11
11 polis ihraç edildi

 İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, aralarında Emniyet Müdürü Ömer Köse, Özgür Açıkgöz ve Murat Çetiner'in de bulunduğu11 polis hakkında, "usulsüz dinleme ve kişisel verileri arşivleme" iddiasıyla meslekten ihraç kararı verdi.

Haklarında soruşturma açılan 41 polise 16 ay kıdem durdurma cezası verilirken,15 polis hakkında da ihraç kararı verildi ancak devlet memurları kanunu gereği suçun üzerinden 2 yıl geçtiği için zaman aşımından dolayı bu polisler ihraç edilmedi.

"Yasadışı dinleme ve kişisel verileri arşivleme" gerekçesiyle emniyet müdürlerinin de aralarında bulunduğu 71 polis hakkında soruşturma açılmıştı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com