Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Spor 11 Nisan Stadı mahkemelik oldu

11 Nisan Stadı mahkemelik oldu

Şanlıurfa 11 Nisan Stadı’nın satış işlemi kent konseyi başkanı tarafından yeşil alanların korunmadığı ve kamu yararı gözetilmediği gerekçesiyle mahkemelik oldu.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2012 Çarşamba 15:09
11 Nisan Stadı mahkemelik oldu

Şahsi olarak mahkeme açtığını açıklayan Kent Konseyi Başkanı Yusuf Sabri Dişli; “11 Nisan Meydanının, belediye meclisinden kabul edilen imar düzeni ile ihaleye çıkarılması üzerine; Bahse konu yerle ilgili olarak yapılan imar düzenlemesinin, kent ve şehircilik ilkelerine aykırı olduğu, kamuya ait bir yerin, otel yapılmak suretiyle özel mülkiyete ve bunun etkisi altındaki bir alana dönüşeceği, planın kamu yararı içermediği gibi hâlihazırda kamuya sağladığı imkânları azaltacağı ve nihayet yeşil alanların korunmadığı gerekçeleri ile şahsım adına idare mahkemesinde dava açmış bulunmaktayım.

Bu davanın sonucunda planın iptal olması halinde, ihaleyi alacakların nasıl bir plan ile karışılacaklarının belirsiz hale geleceğini ifade etmek isterim.

Amacım, projeyi hukukken işler hale getirmektir. Kaygılarım doğrultusunda hareket ettim. İlgili yerlere de durumu arz ettim, beni anlayışla karşıladılar. Mahkeme vereceği kararla planı iptal etse de etmese de, bu plan, davadan sonra bir hukuki denetimden geçmiş sayılacaktır.

Umarız, verilecek olan karar Urfa’mız için hayırlı olur” dedi.

www.balikligol.com

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ekinci'den TFF'ye FETÖcü eleştirisi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com