Advert
Advert
Advert

11 Nisan Coşkusu Başladı

11 Nisan Coşkusu Başladı
11 Nisan Coşkusu Başladı

     Konferansa, Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Emin İzol, Mahmut Kırıkçı, Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

    Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 9–10–11 Nisan 2010 tarihleri arasında organize edilen "11 Nisan Kurtuluş Etkinlikleri" kapsamında gerçekleştirilen "Kurtuluş Konferansı"nda Av. Müslüm Akalın davetlilere milli mücadelede döneminde Urfa"nın sergilemiş olduğu destansı kahramanlık hakkında önemli bilgiler verdi.

    Konferansın sonunda Şanlıurfa Belediyesi tarafından Av. Müslüm Akalın'a "11 Nisan Kurtuluş Etkinlikleri"ne katkılarından dolayı bir şükran plaketi sunuldu. Akalın plaketini Başkan Yardımcısı Kırıkçı'nın elinden aldı.

    RESİM, ŞİİR VE KOMPOSİZYON YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI…

    Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü dolayısıyla organize edilen "11 Nisan Kutlamaları" kapsamında düzenlenen yağlıboya resim, şiir ve komposizyon yarışmasında dereceye girenlerin isimleri ilk kez Şair Nabi Kültür Merkezi'nde açıklandı ve ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

    Buna göre;

Dereceye Girenlerin İsimleri ve Ödülleri:

Şiir Yarışması'nda

1-Ahmet Samak (500 TL Para Ödülü)

2-Mehmet Ali Çoban (400 TL Para Ödülü)

3-Muhammed Burhan Gerger (300 TL Para Ödülü)

Mansiyon-Utman Erkek (200 TL Para Ödülü)

Yağlıboya Resim Yarışması

1-Hilal Gayberi (1000 TL Para Ödülü)

2-Sema Otelci (750 TL Para Ödülü)

3-Remziye Yapıcı (500 TL Para Ödülü)

Mansiyon-Sümeyra Göktepeli (400 TL Para Ödülü)

Komposizyon Yarışması

1-Emine Okuducu (500 TL Para Ödülü)

2-Emine Sofi (400 TL Para Ödülü)

3-Hüda Beyazağaç (300 TL Para Ödülü)

Mansiyon-Pınar Belik (200 TL Para Ödülü)

    Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Kırıkçı ve M. Emin İzol tarafından verildi.

   AV. AKALIN "MİLLİ MÜCADELEDE URFA" ADLI KİTABINI İMZALADI.

   Konferansın ardından Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından güncellenerek 2. kez basımı gerçekleştirilen Av. Müslüm Akalın'a ait "Milli Mücadelede Urfa" adlı kitabın imza töreni yapıldı.

   Milli mücadele döneminde urfa'nın sergilemiş olduğu kahramanlığı konu olan kitabın yazarı Müslüm Akalın ücretsiz olarak dağıtılan kitabı okuyucuları için birer birer imzaladı.

    Şanlıurfalılar böyle önemli bir kitabın ikinci kez basılmasında ve ücretsiz olarak dağıtılmasında öncülük eden Şanlıurfa Belediyesi'ne teşekkür ettiklerini söylediler.

   KURTULUŞ RESİM SERGİSİ'NİN AÇILIŞI YAPILDI.

   Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü dolayısıyla organize edilen "11 Nisan Kutlamaları" kapsamında Belediye Sergi Salonu'nda Av. Müslüm Akalın ve Cihat Kürkçüoğlu'nun arşivlerinden oluşan "Kurtuluş Resim Sergisi"nin açılışı yapıldı.

    Mini bir halk oyunları gösterisinin ardından açılışı yapılan Kurtuluş Resim Sergisi'ni gezen Şanlıurfalılar, şehrin düşman işgalinden kurtulmasına öncülük edenlerin resimlerini ve o yıllardaki Urfa'nın görüntülerini inceleme imkanı yakaladılar. 

    Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Emin İzol, Mahmut Kırıkçı, Av. Müslüm Akalın ve diğer davetlilerin katılımıyla açılışı yapılan sergi 9–17 Nisan 2010 tarihleri arasında Şanlıurfalıların ziyaretine açık kalacak.

   11 Nisan Kurtuluş Etkinlikleri hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe konferansın düzenlenmesinde ve serginin açılmasında büyük emekleri olan Av. Müslüm Akalın ve Cihat Kürkçüoğlu'na Şanlıurfa Belediyesi adına sonsuz şükranlarını sunduğunu söyledi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü