Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj 11 Nisan 20 Yıl sonra Belediyeye Devredilecek

11 Nisan 20 Yıl sonra Belediyeye Devredilecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye’si Başkanvekili ve Eyübbiye Belediyesi Meclis üyesi Mustafa TEPE, '11 Nisan "TÜRKMON’’ denilen Ulusal bir şirkete yap-işlet-devret şeklinde ihale edildi. 20 Yıl sonra devri sağlanacak' dedi.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2015 Cuma 20:02
11 Nisan 20 Yıl sonra Belediyeye Devredilecek

Bu haftaki röportajımızı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye’si Başkanvekili ve Eyübbiye Belediyesi Meclis üyesi Mustafa TEPE İle gerçekleştirdik. Siz okuyucularımızı sıkmadan ‘sözün tesiri kısalığındadır’’ sözüne binaen röportajımıza geçelim…

Öncelikle Kendinizden bahseder misiniz?
Mustafa TEPE; Ben, 27 yıl Kamuda sağlık alanında görev yaptım. Bozova hastane müdürlüğünden sonra, Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü yaptım. Bu görevi sürdürürken istifa ederek Eyubbiye Belediyesi’nin AK-Parti Belediye başkan aday Aday’ı oldum. Adaylığı beklerken parti son gün bir karar verdi. Bizde bu karara saygı duyduk. Durmak Yok yola devam dedik. Bu karar üzerine liste başı meclis üyesi seçildim. Dolayısıyla hem Eyübbiye Meclis üyesiyim, hem Büyükşehir meclis üyesiyim ve Büyükşehir Başkanvekili olarak daimi hizmetlerimi yürütüyorum. Üniversite Mezunu olup, evli ve beş çocuk babasıyım.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye’si seçimlerden bu yana neler yaptı?
Mustafa TEPE; Seçimlerden bu yana en önemli proje, çalışma Büyükşehir’in kurumsallaşma çalışması dediğimiz hem ŞUSKİ hem de ŞUSKİ’ye bağlı daire başkanlıkları, hem de Genel sekreterlik, Genel sekreterlik yardımcılıkları ve Daire Başkanlıkları yani şimdiye kadar olması gerekirken olmayan ve Büyükşehirle birlikte yapmış olduğumuz kurumsallaşma çalışmaları Büyükşehir Belediye başkanlığımız öncülüğünde yaptığımız ilk önemli icraatlardır…


Kurumsallaşma derken? Bunu biraz açabilir misiniz?
Mustafa TEPE; kurumsal çalışmalarımızda Türkiye’nin en iyi genel sekreteri Balamir GÜNDOĞDU’nun şehrimizin genel sekreterliğini yürütmesi Urfa’mız için fevkalade bir avantajdır. Kurumsallaşma çalışması oluşturulması ile gece gündüz demeden büyük özveri ile çalışmalar devam etmektedir. Bu kurumsallaşma ile çalışkan, bir ekip ruhu oluşturduk. 14 ilçeyi kapsayan çalışma alanı bu kurumsallaşma ile fazlalaştı. Her ilçede bu daire başkanlıklarına bağlı temsilcilikler kurularak hizmetler aksamadan devam etmektedir. Bozova, Siverek, Hilvan yol çalışmaları sürmektedir. Eski taş olan yollar sökülerek yerine asfalt çalışması yapıldı ve böylece trafik seyri daha da hızlandı. Tabi, Haşimiye ve Urfa’nın Eski mahallerinin sit alanı olduğundan dolayı yol genişletmenin işlerimizi zorlaştırdığı söylenebilir. Onun için alternatif yollar düşünülmektedir.


Peki, eski 11 Nisan stadyum’unun yerine gelecek olursak?
Mustafa Tepe; 11 Nisan stadyum’unun yeri, hem kamuoyunda yaptığımız anketler sonucu hem de meclis üyelerimizle yapılan istişareler sonucu kot farkından faydalı alta otopark,zeminle aynı seviyede yeşil alan, 35 metreye bakan yöne ticari alanlar,hemen parkın bitiminde küçük şirin bir camisi olan bu proje yapılarak ihaleye çıktı. Bu yeri "TÜRKMON’’ denilen Ulusal bir şirkete yap-işlet-devret şeklinde ihale edildi. 20 Yıl sonra devri sağlanacak ve belediye hiç masraf etmeden böyle nezih ortama sahip çıkacak. VE 20 AY SONRA FİRMA HER AY BELEDİYEMİZE 50 BİN TL KİRA ÖDEYECEKTİR. 4 Nisanda Sayın bakanımız Faruk Çelik’le birlikte resmi temel atma projesi gerçekleştirilecek.


Gündemde olan 3 adet Köprülü kavşakların aşaması nedir?
Mustafa Tepe; Şanlıurfa’da devrim niteliğinde olacak bir ilk çok katlı kavşaklar, köprülü kavşaklar yapılacaktır. Bunlar; Karaköprü girişinde, Osm çıkışı, yani Sırrın girişinde, diğeri Akçakale-TOKİ çevreyolu bağlantı’sının girişinde üç tane büyük köprülü kavşağın ihalesini gerçekleştirdik. Şanlıurfa Belediye olarak bugüne kadar görmediği devrim niteliğindeki projelere imza atacaktır.


Projelerinizden biri Tugay’ın yerinin Büyük park alanı yapılacağı söz konusu idi. Bu proje ne aşamadadır?
Mustafa TEPE; Kesinlikle söylediklerimizin arkasındayız. Celalettin Başkanımızın bu konudaki çalışmasını her seferinde görmekteyim. Genelkurmay ile görüşmeler devam etmektedir. Bu konuda Cumhurbaşkanımız destekçimizdir. Bu projenin bir yıl içerisinde yapılması imkânsızdır. Sosyal belediyecilik olarak Tugayın yeri Urfa’nın ciğeridir. Bunda Cumhurbaşkanımızın sözü vardır. Gerçekten başkanımız Celalettin Güvenç elindeki bütün imkânları gece gündüz demeden kullanmaya çalışan ve Şanlıurfa için bir avantaj! Aynı zamanda şanstır.


Şehrimize gelen Doktor, öğretmen, memurların Şanlıurfa’da uzun vadeli hesapları olmamaktadır. Bunun temel sebebinin kiralar olduğunu düşünüyorum. Bu konudaki fikirleriniz nelerdir?
Mustafa TEPE; Tabiî ki kira’dır. Sağlıkçı olduğum için gerçekten büyük bir sıkıntıdır. Birikimleri olan bu şartları uygun olan şehrimizden gitmiyor.’’URFA’YA GELEN AĞLAR, GİDEN AĞLAR’ misali… Bir yıl içerisinde ilk kentsel dönüşüm alanlarını ilan eden belediyeyiz. Bu kentsel dönüşüm alanları genişleyecek,TOKİ ile görüşmeler devam ediyor.Konut şirketini kurduk.Şunun sözünü veriyorum Şanlıurfa’da kiralar er geç inecektir. 


Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?
Mustafa Tepe: Öncelikle Görevi başında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’a Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.Her türlü terörü,ırkçılığı kınıyorum.Şimdiden 11 Nisan ŞANLIURFA’MIZIN kurtuluşunu kutluyorum.
Röportaj; Mehmet Emin Kuş, Şükrü Çiftçi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com