Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi 100 Milyon TL’lik Yatırım; Yeni Arıtma tesisi

100 Milyon TL’lik Yatırım; Yeni Arıtma tesisi

Şanlıurfa Belediyesi’nin, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile 3 yıldır ortaklaşa hazırladığı 2. İçme Suyu 2.Kısım Arıtma Tesisinde son aşamaya gelindi.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2012 Salı 15:46
100 Milyon TL’lik Yatırım; Yeni Arıtma tesisi
100 Milyon TL ihale bedeli tahmin edilen projenin gerçekleşmesi durumunda, Şanlıurfa’nın önümüzdeki 30 yıl için içme suyu problemi çözüme kavuşmuş olacak. Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan, İçme Suyu 2.Kısım Arıtma Tesisi ile ilgili yazılı ve görsel bir açıklamada bulundu. Arslan, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa Belediyesi olarak 3 yıldır söz konusu projeyi hazırladıklarını belirterek, proje hazırlığında son aşamaya geldiklerini belirtti. İçme suyu Yeni Arıtma Tesisinin 2 kısımdan oluştuğunu vurgulayan Arslan, 1. Kısmında Arıtma Tesisi, 2.kısmında ise depo pompa istasyonu ve ana isale hattının bulunduğunu ifade etti.

İÇME SUYU TESİSİNİN KAPASİTESİ İKİ KAT ARTACAK Mevcut içme suyu arıtma tesisinin kapasitesinin 270.000 m3/gün iken, ikinci etabın tamamlanmasıyla birlikte kapasitenin 600.000 m3/güne çıkarılmış olacağını da kaydeden Arslan, “Bu da Şanlıurfa’nın önümüzdeki 30 yıllık içme suyu ihtiyacının karşılanması anlamına gelmektedir. Arıtma tesisiyle birlikte Dağeteğinde 2 adet, Maşuk’ta 2 adet, Direkli’de 1 adet, Yenice’de 1 adet, Karaköprü’de 1 adet olmak üzere toplam 7 adet depo, 5 adet pompa istasyonu yapılacaktır. Ana isale hattı 28 Bin 600 metre uzunluğundadır. Tahmini ihale bedeli 100 Milyon TL öngörülmektedir” dedi. Arslan, 2. İçme suyu 2. Kısım arıtma tesisi özellikle imara yeni açılan Dağ Eteği, Sırrın, Sırrın Karşıyaka, Karaköprü, Maşuk ve Yenice Mahallelerine içme suyu götürülmek üzere planlandığına da vurgu yaptı.

ARITMA TESİSİ İHALESİ 3 AĞUSTOS’TA Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan, Şanlıurfa için büyük önem taşıyan projede ihale tarihini de açıkladı. Arıtma tesisi ihalesinin 3 Ağustos Cuma günü saat 14.30’da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde yapılacağını ifade eden Arslan, Depo ve Ana İsale Hattı ihalesinin ise 3 ay içerisinde yapılmasını planladıklarını kaydetti.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com