Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi 100 Kişilik İşe 226 Kişi Müracaat Etti

100 Kişilik İşe 226 Kişi Müracaat Etti

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2011 Perşembe 16:52
100 Kişilik İşe 226 Kişi Müracaat Etti

Şanlıurfa’da İŞKUR İl Müdürlüğü’nce yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı(TYÇP) kapsamında noter huzurunda kura ile belirlenen 100 beden işçisi, Şanlıurfa Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde istihdam edilecek.

     İş-Kur Müdürlüğü tarafından kent genelinde başlatılan 'Toplum Yararına Çalışma' projesi çerçevesinde, Şanlıurfa Belediyesi’nin icracı birimlerinde 6 aylığına çalışmak üzere 100 kişilik işçi kontenjanı ayrıldı.

 

    Asgari ücret verilecek olan iş için yapılan duyurunun ardından, 226 kişi İŞKUR aracılığıyla Şanlıurfa Belediyesi’ne başvurdu. Talebin yoğun olması üzerine Şanlıurfa Belediyesi ve İş-Kur Müdürlüğü yetkilileri, çareyi noter huzurunda kura çekimi yapmakta buldu.

     Başvuranlara yapılan duyurunun ardından bugün, Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezi'nde kura çekimi yapılarak işe alınacak 100 kişinin ismi belirlendi. Kura çekimi öncesinde yetkililer katılımcılara proje ve yapacakları işler hakkında bilgi verdiler.

    Yapılan konuşmanın ardından başvuran 226 kişiye numaraları verildi ve içinde numaraların yazılı olduğu küçük kâğıtlar bir kavanoza dolduruldu. Daha sonra salonda herkesin önünde yapılan kura çekiminde 100 kişinin ismi belirlendi. Yedek isimlerin de belirlendiği kura çekiminde, şans bulamayanlar üzülerek evlerine dönerken, ismi çıkanlar ise geçici olsa da iş bulmanın mutluluğunu yaşadı.

 

İŞ MÜJDESİNİ ARKADAŞINA TELEFONLA BİLDİRDİ

    Kura çekiminde hem kendisinin hem de çok yakın arkadaşı olan Halil Çakır’ın isminin çıkmasına oldukça sevinen Şebo Can isimli işsiz vatandaş, müjdeyi salonda telefonla arkadaşı Halil Çakır’a bildirdi.

    Arkadaşı Halil Çakır’ın verdiği habere çok sevindiğini belirten Şebo Can, “Arkadaşım hasta olduğu için kura çekimine katılamadı. Ancak benim ismimde onun ismi de kurada çıkınca çok sevindik” dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com