Advert
Advert
Advert

10 STK Başkanı Silahı Bırakın Çağrısı

10 STK Başkanı Silahı Bırakın Çağrısı
10 STK Başkanı Silahı Bırakın Çağrısı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (E.Sabri Ertekin başkanlığında, ŞUTSO toplantı salonunda toplanan, aralarında MÜSİAD, ŞUGİAD, SMMMO Başkanları’nın da bulunduğu toplam 10 sivil toplum kuruluşunun başkanı artan terör olaylarını kınayarak PKK’yı silah bırakmaya davet etti.

 

Ortak hazırlanan basın açıklamasını ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin yaptı. ertekin açıklamasında “Son günlerde, sivilleri de hedef almaya başlayarak, daha da artan terör olayları, bu ülkede yaşayan, Türk – Kürt – Arap hangi ırktan olursa olsun, tüm insanlarımızın, özellikle de bölge insanının vicdanını sızlatmaktadır.

 

Yapılanların bu topraklarda yaşayan, geleceğini burada arayan hiç kimseye bir faydası yoktur. Binlerce gencin hayatını kaybettiği ve binlercesinin de dağlarda perişan olduğu terör belası, ancak bu toprakların düşmanı olanların işine gelmektedir. Bu işi yapanları, destek olanları kınıyoruz. Devletimizin, hükümetimizin ve tüm halkımızın el ele birlikte bu belanın da üstesinden geleceğine inancımız tamdır. Herkesi gücü yettiğince bu şerre engel olmaya davet ediyoruz.

 

Türk – Kürt her ırktan fark gözetmeksizin, on binlerce evladımızı ve milyarlarca liramızı heba eden bu olayların bir an önce bitmesi için, PKK’yı silah bırakmaya, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi ve tüm siyasi partilerimizi, herkesin insanca yaşayabileceği, anadilini konuşup öğrenebileceği, başkasının özgürlüklerine zarar vermedikçe, her şeyin özgür olduğu bir ülke olmamız için gerekli düzenlemeleri yapmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Basın açıklamasına destek veren STK başkanları, ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, SMMMO Başkanı Nihat Taş, Esnaf Odalar Birliği Başkanı Ahmet Akbıyık, Evren Sanayi Sitesi Koop. Başkanı Mustafa Aslan, ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu, MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin, Eczacılar Odası Başkanı Nejdet Bayık, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu, Mimarlar ve Mühendisler Odası Başkanı Abdülkadir Güllüoğlu.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik