Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 10 STK Başkanı Silahı Bırakın Çağrısı

10 STK Başkanı Silahı Bırakın Çağrısı

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2011 Çarşamba 21:08
10 STK Başkanı Silahı Bırakın Çağrısı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (E.Sabri Ertekin başkanlığında, ŞUTSO toplantı salonunda toplanan, aralarında MÜSİAD, ŞUGİAD, SMMMO Başkanları’nın da bulunduğu toplam 10 sivil toplum kuruluşunun başkanı artan terör olaylarını kınayarak PKK’yı silah bırakmaya davet etti.

 

Ortak hazırlanan basın açıklamasını ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin yaptı. ertekin açıklamasında “Son günlerde, sivilleri de hedef almaya başlayarak, daha da artan terör olayları, bu ülkede yaşayan, Türk – Kürt – Arap hangi ırktan olursa olsun, tüm insanlarımızın, özellikle de bölge insanının vicdanını sızlatmaktadır.

 

Yapılanların bu topraklarda yaşayan, geleceğini burada arayan hiç kimseye bir faydası yoktur. Binlerce gencin hayatını kaybettiği ve binlercesinin de dağlarda perişan olduğu terör belası, ancak bu toprakların düşmanı olanların işine gelmektedir. Bu işi yapanları, destek olanları kınıyoruz. Devletimizin, hükümetimizin ve tüm halkımızın el ele birlikte bu belanın da üstesinden geleceğine inancımız tamdır. Herkesi gücü yettiğince bu şerre engel olmaya davet ediyoruz.

 

Türk – Kürt her ırktan fark gözetmeksizin, on binlerce evladımızı ve milyarlarca liramızı heba eden bu olayların bir an önce bitmesi için, PKK’yı silah bırakmaya, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi ve tüm siyasi partilerimizi, herkesin insanca yaşayabileceği, anadilini konuşup öğrenebileceği, başkasının özgürlüklerine zarar vermedikçe, her şeyin özgür olduğu bir ülke olmamız için gerekli düzenlemeleri yapmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Basın açıklamasına destek veren STK başkanları, ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, SMMMO Başkanı Nihat Taş, Esnaf Odalar Birliği Başkanı Ahmet Akbıyık, Evren Sanayi Sitesi Koop. Başkanı Mustafa Aslan, ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu, MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin, Eczacılar Odası Başkanı Nejdet Bayık, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu, Mimarlar ve Mühendisler Odası Başkanı Abdülkadir Güllüoğlu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com