Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 10 Nisanı duyan çiftçiler salonu terk etti

10 Nisanı duyan çiftçiler salonu terk etti

Şanlıurfa'da yaklaşık 10 bin kuyunun kaçak olduğunu belirten Enerji Bakanı Taner Yıldız, 10 Nisan'a kadar abone olunmasını istedi. Viranşehir Kaymakamı Lütfi Kotan bu emri Viranşehirli çiftçilere tebliğ edince kıyamet koptu

Giriş Tarihi: 14 Mart 2012 Çarşamba 13:56
10 Nisanı duyan çiftçiler salonu terk etti
Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın Şanlıurfa ziyaretinden sonra alınan kararları çiftçiye tebliğ etmek için Viranşehir'de Kaymakam Muhammed Lütfi Kotan'ın da katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkan V.Mehmet Burun, Şanlıurfa'dan Tedaş İl Müdürü Aziz Gündüz, DSİ 15. Bölge Müdürü Nazim Kahraman, Yeraltı Şube Müdürü M.Emin Baysal, Sondaj Şube Müdürü Mehmet Delibalta, Sivil Toplum Kuruluşları,Daire amirleri ve çiftçiler katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Kotan''Burada toplanmamızın amacı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızın Şanlıurfa ziyeretinde aldığı kararları sizlere tebliğ etmektir. Biz bize verilen görevi yerine getiriyoruz''dedi. Ardından söz alan Tedaş İl Müdürü Aziz Gündüz 'Bu yıl abonesi olmayan ve ruhsatı çıkmayan Çiftçilerimiz ekin ekme zahmetinde bulunmasınlar, çünkü buna müsade edilmeyecek. Bu işlemleri 11 Nisan'a kadar bitirmeleri lazım'' diyince çifçiler mevcut şekilde tarlalarımızı da satsak da bunun altından kalkamayız deyip salonu terk ettiler.

İlçe Kaymakamı Kotan çiftçileri sakinleştirip yerlerine oturmaya davet edince bir kısım çiftçi otururken bir kısmı ise salonu terk etti. Salonda kalan çiftçiler de durumdan şikayetçi olup bir çözüm bulunması için çare bulunmasını talep ettiler. Toplantı gerçek amacına ulaşmadan sona erdi. Toplantı yaklaşık 1.5 saat sürdü.  

 

 


bizimgazete63.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com