Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 10 Milyon İmza Hedefine Ulaşıyor

10 Milyon İmza Hedefine Ulaşıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kanal 7'de yayınlanan Başkent Kulisi programına katıldı.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2013 Pazar 20:38
10 Milyon İmza Hedefine Ulaşıyor

Kadına yönelik şiddet olaylarında ölümlü vakaların azaldığına dikkat çeken Bakan Şahin, yer yer erkeklerinde şiddete maruz kaldığını ve buna dönük önlemler de aldıklarını belirtti.

Şahin şöyle dedi:

"Evet, erkeklerde de zulüm gören var. Ben bunu da söylüyorum ama medya kadın algısı üzerine hassas olduğu için yansımıyor. Ben ailenin bakanıyım. Aile de kadın, erkek, çocuktan oluşur. Erkeğinde çocuğunda bakanıyım. Mesela Adana'da bir erkek şiddete uğradığını söyledi. Biz onu aldık ve yardımcı olduk. Şu an İstanbul'da Erkek Konuk Evinin açılması için çalışmamız var Çünkü talep var."

NÜFUS ARTIŞINI HIZLANDIRACAK ÖNLEMLER ALINACAK

Bakan Şahin, evliliği teşvik ve nüfus artışını hızlandıracak adımlar konusunda da kabine de bir çalışma yapıldığını belirtti.

Şahin, "Şu an maliye, çalışma bakanlıkları ve bizim uzmanlarımız toplanıp bir paket hazırlayacağız ve hazırlanan paketi başbakana götüreceğiz. Bu paketin içeriğinde başta evliliği teşvik etmek var. Kişiler evlenmekte zorluk çekiyorsa biz ne yapabiliriz buna bakacağız." Diye konuştu.

Şahin ayrıca hem çalışanların hem de ev hanımlarının durumuna göre çalışma yapılacağını ve çalışanlara kreş desteği vereceklerini açkıladı.

FEMİNİST BİR BAKAN MISINIZ?

Bakan Şahin, Acet'in siz feminist bir bakan mısınız? Şeklindeki sorusuna ise "hayır değilim" yanıtını verip şöyle konuştu.

"Feminizm rekabet ve çatışma üzerine gidiyor. Eğer feminizm kadının hakkını korumaksa ben herkesten çok feministim. Ama öyle değil korurken çatışarak cinsiyetleri birbiriyle rekabet ettirerek kırıp dökerek yapılacaksa tarifi ben feminist değilim"

KAMUDA BAŞÖRTÜSÜ ANAYASA İLE OLACAK

Bakan Şahin, kamuda çalışanlara başörtülü çalışma imkanı tanınacak mı? sorusuna ise, yeni anayasayı işaret  ederek yanıt verdi.

Şahin, "aslında en büyük düzenleme sivil anayasa. Biz bu anayasa da kişilerin cinsiyetine bakmadan diline, dinine, ırkına, kıyafetine bakmadan normlarımızı çok net bir şekilde ortaya koyup bu sorunu geride bırakmak istiyoruz." Dedi.

Daha fazlasını oku: Şahin: Kamuda başörtüsü Anayasa ile olacak - Rotahaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com