Advert
Advert
Advert

1 milyon metrekare sıcak asfalt'ın startı verildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, kent merkezi ve 13 ilçede, genişliği 15 metre ve üzeri caddelerde yapılacak olan 1 Milyon metrekarelik sıcak asfalt dökme startını verdi.

1 milyon metrekare sıcak asfalt'ın startı verildi
1 milyon metrekare sıcak asfalt'ın startı verildi

Çalışmaların ilk ayağı olan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ve Mimar Sinan Caddesinde incelemelerde bulunan  Başkan Güvenç, işçiler ile birlikte ilk sıcak asfaltı döktü.

 

İncelemenin ardından açıklama yapan Başkan Güvenç, kent merkezindeki alt ve üst yapı çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

 

İhtiyaçlar çerçevesinde 20 Milyon TL sıcak asfalt ihalesi yaptıklarını belirten Başkan Güvenç, şunları kaydetti:

"Karaköprü Fatih Sultan Mehmet ve Mimar Sinan caddelerinde sıcak asfalt çalışmalarını başlattık.  Kent merkezinde kendi imkanlarımız ve yapmış olduğumuz ihaleler çerçevesinde 1 yılda 100 kilometrelik sıcak asfalt yapıyoruz. Emeği geçen işçi kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımız daha yaşanabilir bir Şanlıurfa'nın ayak sesleridir."

 

YENİ 35 METRE YOLU ASFALTLANIYOR

 

Başkan Güveç, Büyükşehir Belediyesi'nin gece gündüz durmadan kentin alt ve üst yapı çalışma için çalıştıklarını belirtti.

 

Karaköprü trafiğini rahatlatacak olan yeni 35 metre yolunda asfalt çalışmasına yakında başlayacaklarını aktaran Güvenç, şöyle devam etti:

 

"İlerleyen günlerde Karaköprü ilçesinde yaptığımız ikinci 35 Metrelik yolun sıcak asfaltlama çalışmasına başlamış olacağız. Göreve geldiğimiz günden beri özel önem verdiğimiz ve Karaköprü trafiğini rahatlatacağımız bir projeydi. İnşallah burayı 1 ayda bitirip Karaköprü ilçesinin yollarını büyütüp güzelleştireceğiz."

 

KARAKÖPRÜ KUZEYBATI ÇEVRE YOLU BİTİYOR

 

Karaköprü İlçesinde yaşanan trafik yoğunluğunu gidermek için Kuzeybatı çevre yolunu tamamlayacaklarını belirten Başkan Güvenç, " Geçtiğimiz günlerde Karayolları Genel Müdürümüzle birlikte bu bölgede incelemelerde bulunarak projelendirme çalışmalarını başlattık. Büyükşehir Belediyesi olarak bölgede kamulaştırma sorunun çözüyoruz.  İnşallah en kısa zamanda da Kuzeybatı çevre ve Şanlıurfa'nın trafiğini rahatlatacak büyük projelerimizden bir tanesi olacan köprülü kavşaklarımızın yapımının startını vereceğiz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret