Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 1. Etabın temeli atılacak!

1. Etabın temeli atılacak!

Kentsel dönüşüm kapsamında Eski Hal Pazarında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Eski Sanayi Bölgesinde 4 ayda 292 bağımsız bölümün yıkımını tamamlayarak, 1. Etapta Birinci Bölümünün en kısa sürede temelinin atılacağının müjdesini verdi.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2014 Çarşamba 21:30
1. Etabın temeli atılacak!


“Daha Yaşanabilir Bir Kent İçin El Ele” Sloganıyla Kentsel dönüşüm çalışmalarında kısa sürede büyük başarıya imza atan Büyükşehir Belediyesi, kentin değişim ve dönüşümünde adım adım ilerliyor.

Güvenç, Kazanan Yine Şanlıurfa ve Esnafımız Olacak

Uzlaşma sağlanan mülk sahipleriyle yıkımı tamamlanan Eski Hal Pazarı alanında bir araya gelen Güvenç, Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada 2010 yılında başlayan çalışmaların ağır işlediğini belirterek,  "Büyükşehir öncesinde 41 adet bağımsız bölüm yıkılabilmiş iken, 30 Marttan sonra Büyükşehir Belediyesi 4 ayda 292 tane bağımsız bölümü maliklerle uzlaşarak, yıkımını tamamlamıştır. Eski Hal Pazarı bölgesindeki 27 bin metrekarelik bölümü tamamıyla boşalttık. TOKİ buranın ihale çalışmalarına başlayacaktır. Birkaç ay içinde inşallah burada temel atılacaktır. Hayırlı olsun, uzattığımız ele cevap veren bütün esnafımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Şanlıurfa Değişimin Farkına Varacak

Esnafı mağdur etmediklerini ve çeşitli imkanlar sunduklarını ifade eden Güvenç, "Hal esnafına ŞUTİM’de 9 adet dükkan vererek, uzlaşma sağladık. Esnafımıza da imkanlar sunarak, işlerini aksatmadık.  Uzlaşıyla herkesin kazandığı bir çözümün peşindeyiz. Bunun için TOKİ ile sürekli görüşüyoruz. Kazanan yine Şanlıurfa ve esnafımız olacaktır. Şanlıurfa değişimin farkına varacaktır. Hep beraber daha gelişmiş ve yaşabilir Şanlıurfa'ya doğru yol alıyoruz" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyemizden Memnunuz

    Eski Hal Pazarı esnafı Mehmet Emin Kaplan ise, “Büyükşehir Belediyesiyle görüşmemiz neticesinde, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Emlak ve İstimlak Daire Başkanımıza bize yeni iş yeri sağladıkları için çok teşekkür ederiz. Büyükşehir Belediyemizden memnunuz. Her türlü yardım için arkalarındayız destek veriyoruz. Allah razı olsun" dedi.

Başkan Güvenç Sorunlarımızı Çözüp Yeni İşyerleri Tahsis Etti
    
    Eski Sanayi Esnafı Ahmet Nargülü ise, “Eski Hal Pazarında esnafıydık; 205 ve 206 numaralı dükkanların sahibiyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüşmeler neticesinde anlaşarak bize yeni işyeri sağladıkları için teşekkür ederiz" dedi.

    Eski Sanayi Esnafı Mahmut Nargülü de, “ 5-10 yıldır bu bölgede esnafız. Yıllardır sorunlarımız çözülmemişti. Başkan Güvenç bu sorunlarımızı çözüp yeni işyeri tahsis etti. Çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Öte yandan uzlaşma sağlanan mülk sahiplerine 2014 yılının sonuna kadar 2 milyon TL’lik kira yardımı yapan Büyükşehir Belediyesi, kamulaştırmalarda 3 milyon 200 bin TL, Kentsel Dönüşümde ise 31 milyon TL ödeme yaptı. Eski Sanayi Bölgesinde 100 yakın yapının mülk sahipleriyle uzlaşma sağlayarak, Yeni Şanlıurfa yolunda kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ortaklığında 1. Etap birinci bölüm çalışmalarına başlayarak, Şanlıurfa’da örnek bir yaşam alanı oluşturma çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com