Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 0-18 Yaş Aile Eğitim Programı Sona Erdi

0-18 Yaş Aile Eğitim Programı Sona Erdi

Hayatbouyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’da öğretmen ve idarecilere ailelere doğru bilgi verme, onları bilinçlendirme, çocuk yetiştirme, olumlu tutum ve davranışlara yönelik, kurs verildi.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2013 Cuma 14:46
0-18 Yaş Aile Eğitim Programı Sona Erdi

Şanlıurfa Yenişehir Halk Eğitim Merkezinde 10 gün süren eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin yanında Yenişehir Halk Merkezi Müdür Ahmet Karavelioğlu ve HEM Müdür Yardımcıları katıldı.
Sertifika törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü İlci burada bir konuşma yaparak şunları dile getirdi:
“Çağımız, her alanda ve her yaşta eğitim almayı ihtiyaç haline getirmektedir. Bizler dünyaya geldiğimizde ilk eğitimimizi annemizden sonra babamızdan sonra öğretmenlerimizden ve çevremizden alıyoruz. Bu böyle devam eder.
Tüm bunların temelini aslında aile eğitimi oluşturur. Bugün burada Aile Eğitimine katılan idareci arkadaşlarımız, öğretmen arkadaşlarımız bir sonraki aşamada bulundukları bölgedeki, mahalledeki veya köydeki ailelere öğrendiklerini aktaracak, onları eğiteceklerdir. Aile Eğitimine katılarak çocuğun 0-3 yaş bebeklik,3-6 yaş okul öncesi,7-11 yaş okul çağı ve 12-19 yaş ergenlik dönemlerdeki gelişimlerine herkes yardım edecek seviyeye gelecektir. Eğitim alarak çocuklarımızı dinlemeyi ve anlamayı, önemsemeyi ve başkalarıyla kıyaslamamayı, onlara güvenmeyi, değer verdiğimizi göstermeyi, sevgimizi belli etmeyi, zaman ayırmayı ve onlarla oynamayı öğrenmeliyiz. Onlar geleceğimizin mimarlarıdır.  Bu açıdan bugün bu kurs çok önem arz etmektedir. Katılımcıları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”
Konuşmanın ardından katılımcılar, İl Milli Eğitim Müdürü İlci ve Yenişehir Halk Eğitimi Müdürü Karavelioğlu’nun elinden sertifikaları tek tek aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik’te Toz Esrar Yaklanadı: 2 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com