Reklamı Geç
Advert
Advert

0-18 Yaş Aile Eğitim Programı Sona Erdi

Hayatbouyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’da öğretmen ve idarecilere ailelere doğru bilgi verme, onları bilinçlendirme, çocuk yetiştirme, olumlu tutum ve davranışlara yönelik, kurs verildi.

0-18 Yaş Aile Eğitim Programı Sona Erdi
0-18 Yaş Aile Eğitim Programı Sona Erdi

Şanlıurfa Yenişehir Halk Eğitim Merkezinde 10 gün süren eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin yanında Yenişehir Halk Merkezi Müdür Ahmet Karavelioğlu ve HEM Müdür Yardımcıları katıldı.
Sertifika törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü İlci burada bir konuşma yaparak şunları dile getirdi:
“Çağımız, her alanda ve her yaşta eğitim almayı ihtiyaç haline getirmektedir. Bizler dünyaya geldiğimizde ilk eğitimimizi annemizden sonra babamızdan sonra öğretmenlerimizden ve çevremizden alıyoruz. Bu böyle devam eder.
Tüm bunların temelini aslında aile eğitimi oluşturur. Bugün burada Aile Eğitimine katılan idareci arkadaşlarımız, öğretmen arkadaşlarımız bir sonraki aşamada bulundukları bölgedeki, mahalledeki veya köydeki ailelere öğrendiklerini aktaracak, onları eğiteceklerdir. Aile Eğitimine katılarak çocuğun 0-3 yaş bebeklik,3-6 yaş okul öncesi,7-11 yaş okul çağı ve 12-19 yaş ergenlik dönemlerdeki gelişimlerine herkes yardım edecek seviyeye gelecektir. Eğitim alarak çocuklarımızı dinlemeyi ve anlamayı, önemsemeyi ve başkalarıyla kıyaslamamayı, onlara güvenmeyi, değer verdiğimizi göstermeyi, sevgimizi belli etmeyi, zaman ayırmayı ve onlarla oynamayı öğrenmeliyiz. Onlar geleceğimizin mimarlarıdır.  Bu açıdan bugün bu kurs çok önem arz etmektedir. Katılımcıları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”
Konuşmanın ardından katılımcılar, İl Milli Eğitim Müdürü İlci ve Yenişehir Halk Eğitimi Müdürü Karavelioğlu’nun elinden sertifikaları tek tek aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Meclisi Mebusan’dan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne
Meclisi Mebusan’dan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne